• Turniej Zespołowego Programowania Gier Komputerowych na Politechnice Łódzkiej.

          • W dniach 27 – 28 czerwca na Politechnice Łódzkiej odbył się 16 Turniej Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych. Już po raz drugi nasze Liceum wzięło w nim udział. W tej edycji wystawiliśmy trzy drużyny. Każda z nich w ramach lekcji informatyki zaprogramowała własną grę. I choć byliśmy najmłodsi wiekiem i doświadczeniem to trzeba przyznać pola nie oddaliśmy. Każda z drużyn dostała się do ścisłego finału konkursowego, a przedstawione przez nie projekty na równi konkurowały z projektami drużyn studenckich, wykonanych na wydziałach informatyki uczelni z całego kraju i zagranicy. Sam start w ścisłym finale był dla nas nagrodą, ale skoro rywalizujemy to po cichutku liczyliśmy też na jakieś wyróżnienie lub nagrodę. I się nie przeliczyliśmy!

            Z dumą donosimy, iż drużyna Only Pixel Studio w składzie Michał Stachurski, Sebastian Rankiewicz, Stanisław Barczykowski i Paweł Dudek zdobyli nagrodę ufundowaną przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską. To bardzo duży sukces naszych młodych programistów stawiających coraz śmielsze kroki w branży Game Develop’ingu. Dwie pozostałe drużyny: MAK w składzie Arkadiusz Wołk, Karina Marciniak, Marcel Falkowski, Agata Ruda, Artem Litvinov oraz “OK”urek w składzie Krzysztof Chyła i Aleksander Wołk zdobyły cenne rady od gremium sędziowskiego łapiąc wiatr w żagle na przyszłą 17 edycję konkursu.

            Wielkie Brawa dla wszystkich uczestników!

          • .

          • Dziękując za wysiłek i owocną współpracę życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje 2024 były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń.
            Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.
            Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.


            Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

          • Zakończenie roku szkolnego 2023/24 w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym.

          • Naszym gościem specjalnym w tym roku była Pani Katarzyna Ochlik Rafka będąca Członkiem Zarządu Starostwa Powiatu Kwidzyńskiego. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody, rodzice serdeczne podziękowania od szkoły, a punkt artystyczny w postaci wiersza wyrecytowanego przez naszą uczennicę Marię z klasy 1SLO oraz życzeń i podziękowań dla nauczycieli przeczytanych przez Anię i Marcela z klasy 3SLO pięknie dopełniły całości. Wisienką na torcie była piosenka "Riptide" wykonana przez Nadię oraz Julię z klasy 1SLO. Akompaniowali im Agata z klasy 2SLO grając na ukulele oraz Pan Szymon Figurski grając na cajonie.

          • Dzień z wychowawcą 1b - Gdynia.

          • Dzień z wychowawcą to taki czas, w którym bez żadnego musu możemy poczuć tchnienie wakacji. Klasa 1b zaplanowała i zorganizowała ten szczególny dzień w Gdyni.

            Zaczęliśmy od swobodnej zabawy na plaży, aby po prostu odpocząć i dobrze nastroić nasze humory. Po cudownym relaksie przyszedł czas na harce w Centrum Nauki Eksperyment. Trzeba przyznać, że w tym miejscu straciliśmy sporo kalorii.

            Późnym popołudniem wybraliśmy się do EscapeRoom’u, aby przeżyć „Wieczór z dreszczykiem”. Każda z grup rozwiązała zagadki przed czasem. Ta zabawa utwierdziła nas w przekonaniu, że jesteśmy zgraną klasą.

            Brawo My.

          • LAS VEGAS - szkółka żeglarska

          • Za chwilę wakacje, więc Społek tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki przeniósł zajęcia na łono natury. Tym razem licealiści skorzystali z zaproszenia Jachtclubu VEGA i uczestniczyli w szkółce żeglarskiej w Siemianach.Okazuje się, że wystarczy słońce, wiatr, woda..., aby przeżyć niezwykłą przygodę, do tego grono przyjaciół i grupa pasjonatów instruktorów pod egidą wychowawczyni klasy IIIA p. Izabeli Gmińskiej , aby nabyć nowe umiejętności i zakochać się w żeglarstwie. Oczywiście  zawsze pikanterii dodaje odrobina rywalizacji, więc nie obyło się bez regat. Także swoje miejsce odkryliśmy w kambuzie przy przygotowaniu posiłków, gdzie pomocną była p. Weronika Szczęsna - harcerka od urodzenia - udzielała cennych wskazówek przy rozpalaniu ogniska, zwłaszcza po przeżytej w nocy burzy...  Słowem było SUPER.   Jeden dzień w LAS VEGAS, bo tak potocznie mówi się o tym miejscu, zachęcił do spędzenia wakacji na żaglach.Serdecznie dziękujemy komandorowi Jachtclubu Vega - p. Arkadiuszowi Gmińskiemu za pomoc przy realizacji projektu.   

          • Kręgle 1a

          • Na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 klasa 1a SLO wraz z wychowawcą Dobromiłą Iwanowicz wybrała się na wspólne kręgle Uczniowie mieli do dyspozycji kilka torów dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Po wspólnej zabawie, w drodze powrotnej wszyscy byli podekscytowani i wymieniali się przeżyciami oraz refleksjami związanymi z wyjściem .

          • Najlepsze Liceum w Kwidzynie

          • W ogólnokrajowym rankingu liceów na rok 2024, który został zorganizowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 1978 liceów, zarówno publicznych, jak i prywatnych, które spełniły wymogi regulaminu.

            Nasi absolwenci rocznik 2023 okazali się najlepsi w Kwidzynie zdobywając 62.429 pkt.

            Brawo i gratulacje zarówno dla nich jak i nauczycieli Społka.

            Wyniki ranking są dostępne pod poniższym linkiem: https://waszaedukacja.pl/ranking/polska/licea

          • Lekcja historii w terenie

          • Lekcja historii naszego regionu i miasta Kwidzyna z Katarzyną Przybylską z Pracowni Regionalnej KCK- jak zawsze wzbudziła duże zainteresowanie licealistów. Uczniowie Społecznego LO w ostatnim tygodniu nauki poznawali dzieje miasta Kwidzyna od czasów średniowiecza do dziś. Zajęcia odbywały się w Kasynie Kultury oraz w terenie podczas spaceru po Starym Mieście. Prowadząca zajęcia bardzo ciekawie przedstawiła dzieje miasta w różnych epokach historycznych. Młodzież mogła zapoznać się z wieloma unikatowym ilustracjami, zdjęciami i rycinami przedstawiającymi nasze miasto na przestrzeni ubiegłych stuleci. Inaczej poznaje się historię Małej Ojczyzny mając ślady przeszłości na wyciągnięcie ręki. Zabytkowe budynki i ulice są wpisane w historię Kwidzyna. Wiele ciekawostek jednak nam umyka. Spacer po Kwidzynie z p. Kasią Przybylską uchylił rąbka tajemnicy niektórych miejsc . Żywa lekcja historii zmusiła również uczniów, do refleksji nad naszą lokalną tożsamością.

          • Debata Oksfordzka

          • 11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym debata uczniowska w cyklu organizowanych w Społku debat oksfordzkich. Debaty oksfordzkie to doskonała szkoła sztuki wystąpień publicznych, które pozwalają młodzieży na rozwijanie umiejętności argumentacji oraz doskonalenie umiejętności retorycznych. Pozwalają młodzieży dostrzec w dyskusji różne perspektywy i argumenty, nawet jeśli się z nimi nie zgadza. W tej debacie uczniowie mierzyli się z tezą czy młodzieżowy wyścig szczurów zmierza ku temu, aby mieć a nie ku temu aby być oraz czy współczesna młodzież jest tolerancyjna.

          • Uczeń SLO Radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego.

          • Z dumą przedstawiamy nowo nominowanego Radnego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, którym został uczeń klasy 2b Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Polskich Noblistów -Paweł Perfikowski.

            Młodzieżowy Sejmik ma charakter konsultacyjno-doradczy dla organów Samorządu Województwa Pomorskiego. Reprezentuje głos młodzieży w dialogu z Sejmikiem i Zarządem Województwa.

            Realizuje zadania określone w ustawie o samorządzie województwa. Inicjuje i promuje skierowane do młodego pokolenia działania o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym i ekologicznym.

            W celu realizacji swoich zadań współpracuje z podmiotami działającymi przy Samorządzie Województwa Pomorskiego, młodzieżowymi radami gmin i powiatów, organizacjami pozarządowymi w kraju i za granicą, a także innymi instytucjami publicznymi.

            8 czerwca 2024r. Paweł uczestniczył w sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, podczas której odebrał nominację na radnego oraz brał udział w opiniowaniu różnych projektów, m.in. raportu o stanie naszego województwa.

            Pawłowi życzymy owocnej i satysfakcjonującej pracy w Młodzieżowej Radzie oraz godnego reprezentowania głosu młodego pokolenia w świecie polityki.

          • Przerwij krąg przemocy w swojej szkole. Dziękujemy za głosy!

          • Dziękujemy za głosy!

            Przerwijmy krąg przemocy w szkołach!

            Nasza szkoła weźmie udział w projekcie edukacyjnym, ponieważ pragniemy głośno i otwarcie mówić o zjawisku przemocy rówieśniczej po to, by uświadomić społeczeństwu skalę problemu z jakim mierzą się nasze dzieci.

          • Młodzi mają głos.

          • „Młodzi głosują" to lekcja demokracji w praktyce. Uczniowie i uczennice Społka po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez CEO. Poprzez własne działania (przeprowadzili kampanię profrekwencyjną, przygotowali tablice informacyjne, przygotowali apel oraz przeprowadzili szkolne wybory) dowiedzieli się więcej o roli Parlamentu Europejskiego.

            Zrozumieli również jak Unia Europejska wpływa na nasze codzienne życie i poznali jak obywatelki i obywatele mogą partycypować w europejskiej demokracji. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach.

            Młodzi mają głos.

            Frekwencja w szkolnych wyborach wyniosła 36%.

            Zobaczymy jak dorośli zagłosują 9 czerwca.

            Zachęcamy do oddania swojego głosu.

          • Dzień Dziecka w SLO.

          • Dzień Dziecka - tym razem na sportowo!

            Okazuje się, że licealiści czują się jeszcze dziećmi... i celebrują swoje święto. Tradycyjnie - życzenia, tort owocowy i wiele uśmiechu... Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego: p. A. Krzysztofiak, p. Ł. Fecowicz i p. P. Obiała zaproponowali, aby podkreślić atuty beztroskiego dzieciństwa, o których nawet młodzież nie chce zapomnieć, tzn. niekończąca się zabawa wokół sportowych konkurencji plenerowych. Przygotowane gry zespołowe były nadzwyczaj pomysłowe- latający kocyk, bieg memory, czy zrób to w ciemno - to jedne z nich.  I choć wszyscy wychowawcy mocno kibicowali, to ... Zwycięzcami okazała się klasa IIa SLO, która wygrała prawie wszystkie konkurencje. Stasiu Barczykowski, swoją pomysłowością, podbił serce pani dyrektor, która dodatkowo  nagrodziła zespół. Uroczyste obchody Dnia Dziecka zakończyła sportowa rywalizacja nauczycieli z uczniami w meczu frisbee. Brawo! Powtórzymy to!

          • Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

          • Po raz kolejny SLO bierze udział w ogólnopolskiej akcji Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego 2024Po raz kolejny SLO bierze udział w ogólnopolskiej akcji Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

            6 czerwca odbędzie się szkolna symulacja wyborów! Liczymy na dużą frekwencję.

          • Hejt i odpowiedzialność karna.  

          • 27 maja 2024 roku policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie spotkał się z młodzieżą, aby porozmawiać na temat hejtu oraz odpowiedzialności karnej. 

            Funkcjonariusz wyjaśnili jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Omówił też skutki jakie może przynieść zamieszczanie zdjęć czy filmów w internecie oraz przypomniał, że nikt nie jest w sieci anonimowy. 

            Podczas spotkania poruszono także tematykę odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Uczniowie usłyszeli  jakie są przejawy demoralizacji, co to jest czyn karalny, a także  co grozi niepełnoletniej osobie za złamanie prawa.

          • Spotkania z literaturą – tym razem „Kosmos” Witolda Gombrowicza

          • W Kwidzynie są różne miejsce, w których rozmawia się o literaturze. Nasza polonistka, Izabela Gmińska pokazała nam jedno z nich. To Biblioteka Miejsko – Powiatowa w Kwidzynie. Tym razem, w ramach akcji „Patroni Roku”  mogliśmy poznać znanego ze szkolnej lektury Witolda Gombrowicza i jego „Kosmos”. W trakcie spotkania odbył się mini wykład ilustrujący życie pisarza i  „nowatorski” dla licealistów sposób tworzenia narracji w powieści współczesnej. Pani profesor zachęciła zgromadzonych do wspólnego ćwiczenia w budowaniu strumienia świadomości w stylu Gombrowiczowskim, co ożywiło lekcję literatury. Być może to zachęci licealistów, aby miejscem czytania literatury uczynili sobie znane zacisze...

  • Galeria zdjęć

      brak danych