• Ranking Perspektywy 2023

• W 25. edycji Rankingu Liceów PERSPEKTYWY przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących, które spełniły kryterium wejścia do rankingu.

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że nasze liceum zdobyło ”Złotą Tarczę”, plasując się na 14 miejscu w województwie. W  rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 153 miejsce, zaś w  rankingu maturalnym 139.

Gratulujemy Naszym Absolwentom i kierujemy ogromne słowa podziękowania dla wszystkich Nauczycieli. Wytrwała praca Nauczycieli i uczniów, jak widać,  przynosi wspaniałe efekty.

• Uczniowie w Centrum Symulacji Medycznych

• 9 stycznia uczniowie klas pierwszych Społecznego Liceum wzięli udział w warsztatach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Mieliśmy możliwość zwiedzić Centrum Symulacji Medycznych i zobaczyć jak przygotowują się do zawodu przyszłe pielęgniarki, położne czy ratownicy medyczni.

• Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus

• Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus z języka angielskiego odbyła się 7.11.2022. W konkursie uczestniczyło 17 uczniów Społecznego Liceum. Wyniki wyglądają następująco:

1. Daniela Zalewska 1b - Laureat V stopnia
            2. Tymon Sztencel 2a - Laureat III stopnia
            3. Aleksandra Robaczyńska 3a - Laureat IV stopnia
            4. Jędrzej Stępień 3a - Laureat I stopnia
            5. Patrycja Paprocka 4a - Laureat V stopnia
            6. Weronika Jaśkiewicz 4a - Laureat IV stopnia.

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach językowych!

• Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

•

W dniu 07.01.2023 r. w Kowalewie Pomorskim odbył się Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych. Z naszej szkoły w konkursie brał udzial zespół wokalny oraz soliści: Beata Chyła i Jan Olchowik. Wystąpiło aż 65 wykonawców - zespołów i solistów m.in. z Torunia, Chełmży, Kurzętnika i innych miejscowości. Konkurencja była ogromna, ponieważ większość wykonawców reprezentowała Szkoły Muzyczne i Wokalne. Mimo to nasi wokaliści osiągneli znakomite wyniki. Zespół wokalny zdobył 1 miejsce, a Beata Chyła i Jan Olchowik wyróżnienie. Wokalistów do występów przygotowywał pan Przemysław Budyś. Gratulujemy!

• "Moje przedsiębiorstwo społeczne"

• 10 stycznia 2023 roku podczas Nadwiślańskiego Forum Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu, nasi uczniowie Filip Pasikowski i Oskar Pokwicki odebrali nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie "Moje przedsiębiorstwo społeczne" przeprowadzanego w ramach projektu „Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu

• Debata oksfordzka

• W klasie 4b szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy w życiu człowieka zawsze wygrywa dobro. Debata oksfordzka to skuteczny sposób na dobrą dyskusję o "Dżumie" Alberta Camus...

• #EuropejskiKorpusSolidarności.

• Pod koniec grudnia grupa uczniów ze Społka - Krzysztof, Helena i Maciej z klasy IV SLO oraz Paweł z klasy I SLO wspólnie z uczniami innych szkół oraz Stowarzyszeniem Akwedukt świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Wolontariuszki oraz Dzień Młodzieży w ramach Kwidzyńskiego Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych. Podczas pachnącego pierniczkami spotkania integracyjnego w SP5 podsumowane zostały inicjatywy zrealizowane w ostatnich miesiącach przez młodzież w ramach KFIMu. Można było również uczestniczyć w warsztatach świeczkowych, makramowych, z dekorowania pierniczków oraz posłuchać prezentacji o tym jak zostać wolontariuszem w ramach #EuropejskiKorpusSolidarności.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność i chęć do działania!