• 19 października w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień języków obcych”. Tradycją SLO jest zaprezentowanie kraju, wylosowanego przez każdą klasę przed międzynarodową komisją, w skład której w tym roku weszli Wolontariusze Erasmus+ ( Stowarzyszenie Akwedukt ) z Turcji, Tunezji, Gruzji i Egiptu.

Uczniowie naszego liceum znów wykazali się talentami aktorskimi. Postawili na wcielenie się w role sławnych postaci historycznych, a informacje o gospodarce lub położeniu kraju, sprzedawali z dowcipem.

Co więcej, nie zabrakło narodowych tańców, zachęcających publiczność do aktywnego uczestnictwa w naszym święcie. Jury było tym pomysłem zachwycone!

Ponadto kolejną konkurencją uczestników było przygotowanie wystawki z potrawami narodowymi oraz elementami kojarzącymi się z danym krajem. Jest to wyjątkowy rodzaj zadania, gdyż nie tylko można dowiedzieć się nowych i zaskakujących informacji o danym kraju, lecz także poczuć smaki, z którymi ludność prezentowanych państw spotyka się na co dzień.

,,Dzień języków obcych” w Społku pozwala nam zaznajomić się z elementami kultury i gospodarek prezentowanych krajów oraz na przełamywanie bariery językowej.

W tym roku Koreę zaprezentowała klasa 8aSSP, klasa 1aSLO natomiast pokazała Kubę, 1bSLO- Afrykę Południową, 2aSLO - Belgię, 2bSLO - Gruzję, a 3aSLO Turcję. Wszystkie klasy były bardzo kreatywne i świetnie przygotowane. Po burzliwych obradach decyzją jury na podium stanęła klasa 8aSSP (III miejsce), 2bSLO (II miejsce) oraz klasa 3aSLO (I miejsce). Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom za tak wysoki poziom pokazów oraz gratulujemy wygranym!