• W dniach 13,14,15 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły dzięki uprzejmości europosła Pana Janusza Lewandowskiego, mieli okazje zwiedzić Belgię. Chodząc ulicami Belgii, czekoladowe wyroby, które można było spotkać na każdym kroku nie były jedyną rzeczą która nas uwiodła. Podczas pobytu zawitaliśmy w progi gotyckiej Katedry Św. Michała w Brukseli, gdzie przywitały nas wielkie rzeźbione kolumny, kolorowe witraże czy też ogromne organy o których więcej mogliśmy dowiedzieć sie dzięki audioprzewodnikowi. Następnego dnia skierowaliśmy sie do Parlamentu Europejskiego w którym to mogliśmy spotkać się z europosłem Januszem Lewandowskim oraz wysłuchać wykładu na temat wiedzy ogólnej dotyczącej działaności Parlamentu Europejskiego. oraz zobaczyć na własne oczy sale parlamentu i trwajace tam obrady. A dokładną historie tego miejsca mogliśmy poznac w Parlamentarium, czyli interaktywnym muzeum. Ostatniego dnia naszej podróży dotarliśmy do Brugii, gdzie przechadzając się wstąpiliśmy do Bazyliki Świętej Krwi. To miasteczko zachwyciło nas swoją architekturą i ilością czekolady wokoło. Zasłodzeni i pełni nowych wspomnień zakończyliśmy naszą wycieczkę!