• 15 lutego 2023 r. nasze zaproszenie przyjął dr inż. Bartłomiej Cieślik, adiunkt w Katedra Chemii Analitycznej Wydziału Chemicznego PG Politechnika Gdańska, Które nasze liceum zna się nie od dziś ze względu na zaciśniętą współpracę od kilku lat z Politechniką Gdańską. Opierając się na fachowej wiedzy i doświadczeniu, które zdobył na uczelni i konferencjach , wygłosił trzy wykłady, które zainteresowały szczególnie uczniów rozszerzeń z biologii, chemii i geografii oraz maturzystów:

- jak przygotować się do matury ustnej?

- jak chemia Wszechświata różni się od ziemskiej?

- jakie procesy chemiczne zachodzą w mózgu?

W czasie prawie trzech godzin nie tylko słuchaliśmy wystąpień, ale i mieliśmy aktywny udział w przebiegu prezentacji Prowadzący przeprowadził serię ankiet multimedialnych, przedstawił ofertę Politechniki, a także odpowiedział na wszystkie pytania, które się pojawiły - jeszcze raz, dziękujemy!

W dniach 6,7,8 lutego klasy pierwsze, druga i trzecia SLO zrealizowały intensywny projekt edukacyjno-integracyjny ZOSTAŃ STUDENTEM, w ramach którego uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach na Politechnice Gdańskiej.