• Tradycyjnie Społek w pierwszym dniu nauki organizuje spotkanie pod hasłem Dzięń bez plecaka - to czas integracji, przede wszystkim kierowany do uczniów klas pierwszych, którym dano możliwość zaprezentowania własnych walorów. Okazuje się , że wśród tegorocznych pierwszaków jest wielu miłośników sportu, muzyki, dobrej lektury ... Ku uciesze nauczycieli - opiekunów kół przedmiotowych - wyłoniły się  naukowe i artystyczne duszyczki!:)Podczas pikniku aura sprzyjała wspólnej zabawie na świeżym powietrzu. Konkurencje sportowe wyzwoliły ducha rywalizacji. Tym bardziej, że Grono Pedagogiczne aktywnie kibicowało.Piknik integracyjny to także wyśmienita okazja, aby nowo przybyli uczniowie poznali tradycje szkoły i zasady w niej panujące.Czy w kolejnych dniach Społek także  wyjdzie poza szkolny schemat? - w drodze do domu dopytywały pierwszaczki. :)

   • Dzień kobiet 

    Z okazji Dnia Kobiet męska część Samorządu Uczniowskiego przygotowała filmik z życzeniami oraz karaoke w wydaniu męskim. Eleganccy reprezentanci każdej z klas SLO wręczyli Paniom słodki upominek oraz lusterka, z przesłaniem, że świat jest pełen wspaniałych kobiet a w podarowanym lusterku można od razu zobaczyć jedną z nich

     

    Walentynki

    W Społku się dzieje! Ostatni tydzień obfitował w liczne wydarzenia, m. in. Tłusty Czwartek, Ostatki, a także oczywiście Walentynki. Tradycyjnie jak co roku nasze szkolne Amorki dostarczyły pocztówki z Poczty Walentynkowej. Dodatkowo w tym roku Samorząd wymyślił zabawę walentynkową polegającą na wylosowaniu przez każdego ucznia połówki serca z imieniem bohatera lektury. Następnie podczas przerw uczniowie mieli za zadanie znaleźć drugą połówkę serca. Osoby, które odnalazły parę z lektury otrzymały słodki upominek oraz pamiątkowe zdjęcie Cieszymy się, że tak wiele osób włączyło się do zabawy! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

    W Ostatki postanowiliśmy zorganizować szkolny kiermasz wypieków, a cały dochód przeznaczyć na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji. Dziękujemy bardzo wszystkim klasom i pracownikom szkoły za czynny udział. Udało nam się zebrać 530 zł

     

    Tłusty Czwartek

    Tłusty Czwartek w Społku był naprawdę pyszny. Nasi piekarze z klasy 1 SLO częstowali społeczność szkolną pączkami Piekarnia Otłowiec "Tłusty Czwartek to coś, co tygryski lubią najbardziej "

     

    Wigilia szkolna

    Święta tuż... tuż.... Niech spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w trakcie wspólnego spotkania wigilijnego całej społeczności uczniów SLO! Wesołych Świąt!

     

    Andrzejki w Społku

    Żyjemy w czasach, w których świetnie bawimy się zarówno podczas rodzimych świąt, jak i zupełnie nam obcych. Przebieranki na Halloween czy celebrowanie Walentynek jest świetną zabawą i sprawia dużo radości. Warto jednak pamiętać o świętach, które wywodzą się z naszej własnej kultury i bawiły naszych przodków przez długie wieki.

    Andrzejki są doskonałą okazją, by wspomnieć dawne obyczaje, związane ze świętem wróżb i starej magii.

    Dziś Piotrek i Patrycja w imieniu Samorządu Uczniowskiego SLO przypomnieli uczniom pochodzenie i tradycje Andrzejek oraz podzielili się ciekawostkami na ich temat.

    By tradycji stało się zadość każdy miał również okazję przeczytać zamieszczoną w przepysznych krówkach wróżbę na przyszłość.

     

    Mam Talent 

    10 listopada byliśmy świadkami niesamowitego wydarzenia - pokazu talentów Naszych Pierwszoklasistów. Było dużo muzyki i śpiewu , pokaz taneczny , pantomima i błyskawiczne układanie kostki Rubika ... mnóóóóstwo talentów! Dużo śmiechu, dobrej zabawy i chwile wzruszenia!

    Wszyscy - Pani Dyrektor Marzenna Czyżewska, nasze Jury oraz społeczność SLO, byliśmy i jesteśmy pod wielkim wrażeniem tych występów! Nie dziwi więc, że Jury jednogłośnie zakwalifikowało wszystkich Pierwszaków do Wielkiego Finału zmagań o zdobycie Szalika SLO!!!

    Gratulacje dla Pierwszaków! ale również dziękujemy Jury: p. Izabeli Gmińskiej, p. Angelinie Baas oraz p. Katarzynie Enerlich, prowadzącemu Milanowi oraz Krzyśkowi, producentowi technicznemu!

     

    Dzień Niepodległości

    Z okazji Dnia Niepodległości uczniowie rozdali biało-czerwone wstążeczki i wygłosili referat. Pani Dyrektor mówiła natomiast o patriotyzmie lokalnym, podkreślając jak ważny jest dla dobrego funkcjonowania społeczności SLO.

    Dzień Edukacji Narodowej 

    "Nauczyciel powinien łączyć autorytet z ciepłem, otwartością i pewnością siebie"

    Carolyn Boyes

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Dyrektor SLO Pani Marzenna Czyżewska  złożyła wszystkim pedagogom i pracownikom szkoły podziękowania za pracę włożoną   w edukację młodzieży. Podkreśliła, wyjątkowość Grona Profesorskiego SLO, które jest przewodnikiem dla swoich uczniów, pomaga im odkrywać mocne strony i cieszyć się z sukcesów, a w trudnych chwilach zawsze wspiera. Taka postawa zasługuje na najwyższe wyróżnienia.Słowa serdeczności rozbrzmiewały także ze strony Samorządu Uczniowskiego, który dziękował piosenką, żartem i niebywałą niespodzianką - obdarował pedagogów Niezbędnikiem Nauczyciela SLO - a w nim wiele szkolnych fantów, ten najistotniejszy to  chusteczki - na otarcie łez szczęścia... jak zapewniali maturzyści niezbędne podczas ogłaszania wyników tegorocznej, nowej matury.

     

    Dzień Chłopaka

    Świętowaliśmy dzisiaj w Społku Dzień Chłopaka. W radiowęźle leciały piosenki tematyczne, a "babeczki" z SU SLO częstowały kolorowymi babeczkami i obdarowały chłopaków drobnym upominkiem w postaci kostki Rubika, czyli było coś dla podniebienia i coś dla umysłu

    Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopakom (zarówno uczniom jak i pracownikom Społka) wszystkiego najlepszego!

     

    Autoportret

    Uczniowie klas I w ramach cyklicznego projektu Nowi w SLO przygotowali plakaty z autoportretami. Ciekawa lektura. Okazuje się, że do naszej społeczności dołączyły niebywałe osobowości. Zapraszamy na wystawę - główny hol SLO.

     

    Integracja Społka

    Tradycyjnie w pierwszy dzień po rozpoczęciu nowego roku szkolnego społeczność Społka udaje się do parku dendrologicznego na Miłosna aby spędzić wspólnie dzień. Jest to okazja aby nowi uczniowie naszej społeczności poznali uczniów oraz nauczycieli wspólnie bawiąć się i rozwiązując zadania.

     

    Piknik Integracja Społka

    Młodzież i nauczyciele Społecznego Liceum w Kwidzynie skorzystali z pięknej pogody i zamiast spędzić słoneczny dzień w salach lekcyjnych w „letnich” nastrojach piknikowali dziś w parku rekreacyjnym „Balaton”. Na trawniku pojawiło się mnóstwo kocy. Było gwarno i wesoło. Młodość ma swoje prawa. W ostatnich tygodniach kończącego się roku szkolnego uczniom ciężko wysiedzieć w ławkach. Szczególnie przy tak pięknej pogodzie. Dyrekcja i wychowawcy Społka wyszli na przeciw potrzebom uczniów i zorganizowali piknik integracyjny. Zadbaliśmy o to, aby nikt się nie nudził oraz nie był głodny czy spragniony rozpalając grilla. Przez uczniów, nauczycieli szkoły czas spędzony w tej rodzinnej atmosferze na długo zostanie zapamiętany.

     

    Wiosenne Śniadanie

    Wczoraj w Społku odbyło się wspólne wiosenne śniadanie wszystkich klas liceum oraz klas 8 Społeczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Kwidzynie. Jedzenie było pyszne, w wiosennym klimacie. Integracja klasowa, udana ! A że to był 1 kwietnia nie odbyło się bez Prima Aprilisowego psikusa, były Mikołaje, renifery i inne stwory kojarzące się z Bożym Narodzeniem, a stół ozdobiony symbolami zimowymi. Bo przecież jak to powiedziała Pani Dyrektor SLO Marzenna Czyżewska: "Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy, trochę lata"

     

    NO BACKPACK DAY W SLO!

     

    Dziś z inicjatywy SU SLO w Społku odbył się Dzień Bez Plecaka. Liceum do zabawy zaprosiło również młodszych kolegów z klas 8 SSP. Jak widać na zdjęciach poniżej, kreatywność to mocna strona naszych uczniów Najciekawsze pomysły zostaną jutro nagrodzone

     

    Dzień Kobiet w Społku.

     

    ESport w szkole

    Wczoraj w naszej szkole odbył się turniej e-sportowy w FIFA 22 – w rywalizacji brały udział zgłoszone osoby z Liceum oraz klas 8 Społecznej Szkoły Podstawowej.

    Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców:

    Jakub Kwiatkowski - IIIA SLO

    Filip Pasikowski - IIA SLO

    Piotr Czechowski - IIA SLO

    Na najlepszych czekały nagrody

     

    Mikołajki

    Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje za duży odzew podczas akcji sprzedaży gofrów w Mikołajki. Zarówno uczniowie SLO jak i SSP nie szczędzili pieniędzy na gofry dzięki czemu zebraliśmy na wyznaczony przez nas cel (pomoc Michałowi oraz zakup bonów dla Darii i Rozalii) aż 520 zł!

     

    Andrzejki w szkole

    Dzisiaj obchodzimy Andrzejki, z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę w postaci ciasteczek z magiczną wróżbą

    Po więcej zdjęć zapraszamy tutaj

    https://drive.google.com/.../1hOXOB9sdtWbPeKKytHs0ShX6...

    Pamiętajcie aby śledzić nas również na instagramie!

    @spolekkwidzyn

     

    Hallowen w Społku

    W ramach zajęć kulturowych jak co roku odbyły się konkursy Halloweenowe na kostium Halloweenowy, przerażające dania oraz strrraszne dynie. Wielkie brawa dla tych, którzy poświęcili czas na gotowanie, pieczenie, rzeźbienie w dyni oraz charakteryzacje i stroje Po wyłonieniu zwycięzców można było zakupić przerażające przysmaki na kiermaszu Halloweenowym, a dochód, dokładnie 226 zł zasilił akcję pomocy dla zwierząt z przytuliska Miłosna zorganizowaną przez klasę 3aSLO. Zdjęcia autorstwa fotografa Mariusz Skiba Skibicki. Dziękujemy

     

    Dzień Edukacji Narodowej

    W poniedziałek uczniowie SLO złożyli pracownikom naszej szkoły serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, poznaliśmy również zwycięzców quizu na temat życia szkoły przygotowanego dla nauczycieli przez młodzież. 3 miejsce zdobyli Pani Katarzyna Enerlich oraz Pan Andrzej Delewski, drugie miejsce - Pan Mikołaj Żyrnow, a najlepiej zna naszą szkołę Pani Dyrektor Marzenna Czyżewska

     

    Dzień Chłopaka

    Z okazji dnia chlopaka Samorząd Uczniowski składa Wam najserdeczniejsze życzenia od całej społeczności żeńskiej:

    -umiejętności podejmowania decyzji jak Pani Dyrektor,

    - zdrowia i frekwencji na lekcjach, jak ta Pani Bery,

    - cierpliwości Pani Nowak,

    - poczucia humoru Pana Delewskiego,

    - dobrego serca Pani Guze,

    - zawziętości w dążeniu do celu Pani Frankowskiej,

    - pomysłowości i kreatywności Pani Gmińskiej,

    A także wszystkiego, o czym tylko marzycie !

    Z tej okazji dedykujemy Wam także piosenki na przerwach, miłego świętowania!

     

    Wybory w Spolku

    Po podsumowaniu wyborów uczniowie serdecznie podziękowali Panu Andrzejowi Delewskiemu za udaną kończącą się kadencję w roli Rzecznika Praw Ucznia i...zaraz po tym ogłosili, że został on wybrany na kolejne 2 lata! Serdecznie gratulujemy

    Zostały również podsumowane i zatwierdzone wybory Prezydium Samorządu Uczniowskiego.

    Z radością ogłaszamy, że w roku szkolnym 2021/22 Przewodniczącym Samorządu SLO został Milan Safader, Zastępcą Przewodniczącego jest Wiktoria Szczurko, natomiast Skarbnikiem została Weronika Jaśkiewicz. Również gratulujemyi życzymy udanej współpracy i realizacji pomysłów.

     

    Piknik Integracyjny

    Nowy rok szkolny zaczęliśmy od wyjścia na piknik, któremu towarzyszyło hasło Życie w Społku. Poprzez liczne konkurencje sportowe, a także artystyczne chcieliśmy pokazać pierwszoklasistom jaka atmosfera panuje w naszej szkole. Zaczęliśmy od wyścigów. Najwięcej emocji wyzwoliły skoki w workach. Rywalizację sprawnościową wygrała klasa maturalna(3c), druga na podium była 3a, brąz zdobyła 3b. Następne konkurencje wymagały od nas zmysłu artystycznego. Kiedy część uczniów przygotowywała krótkie scenki, reszta tworzyła poematy pod tytułem Poetycko o szkole. Trudność polegała na włączeniu do wiersza kilku  słów, np. jubileusz, ponieważ szkoła obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia, czy wyrazu kombajn - dlaczego? - pewnie chodziło o kombajn ksero przy pomocy, którego nauczyciele już  powielają tzw. testy na wejście. Każdy zespół wywiązał się ze swojego zadania śpiewająco. Przeprowadzony został także quiz, który miał sprawdzić naszą wiedzę na temat Społka. Jego wynik był jednoznaczny, bardzo dobrze znamy naszą szkołę, każdy odpowiedział na pytania bezbłędnie. Pierwszaki dowiedziały się, dlaczego w ich klasie wiszą kalosze. Dziękujmy wychowawcom za zorganizowanie zabaw, które pozwoliły nam się zintegrować. Do zobaczenia na szkolnych korytarzach!

    Na miły konic integracyjnego tygodnia, krótki wypad licealistów na tereny sportowo-rekreacyjne na Marezie.

    Takie nauczanie stacjonarne to my lubimy! 

    Halloween to święto, które kochają wszyscy miłośnicy horrorów, fantasy, tajemnic, słodyczy i po prostu dobrej zabawy, a takich osób na pewno nie brakuje w naszym Społku! Aby szkoła nie kojarzyła się nam tylko z nauką, nauczyciele języka angielskiego zorganizowali dla uczniów super dzień pełen konkursów: na najstraszniejszą dynię, na halloweenowe danie oraz na najlepszy kostium halloweenowy. Uczniowie naszego liceum jak zawsze wykazali się ogromną kreatywnością! W konkursie na Dynię na podium stanęły klasy: 1aSLO ( I miejsce), 4aSLO (II miejsce) oraz 3aSLo (III miejsce), w konkursie na Halloweenowe Danie miejsce 1 zajęła klasa 1bSLO, miejsce 2 - klasa 2bSLO, natomiast miejsce 3 przypadło klasie 4aSLO. W konkursie na strój Halloweenowy mieliśmy m.in. Eminema, bohaterów Kubusia Puchatka, Arabskiego Szejka, Coco, Jokera, duchy, Chewbacca, a nawet Jezusa we wlasnej osobie! Po długich obradach jury w składzie: Pani Dyrektor Marzenna Czyżewska, Pani Katarzyna Wieromiej oraz Pan Mikołaj Żyrnow, przyznało następujące miejsca: I miejce -Kornelia Rozmus, II miejsce - Marcel Zgliński idący w parze z Aaronem Schodowskim, a 3 miejsce zajął Jan Jakubus. Po zakończeniu konkursów obył się kiermasz dań halloweenowych, z którego dochód decyzją Samorządu Uczniowskiego został przekazany na Hospicjum. Kwota to 192 zł, a po dodaniu kwoty uzbieranej podczas Dnia Języków Obcych wyszło łącznie 327 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w halloweenową zabawę oraz tym, którzy wsparli kiermasz.

 • Galeria zdjęć

   brak danych