• GADKI SPOŁKOWE - Nastolatek w szkole...Inspirując się Gadkami Senackimi, w których ostatnio uczestniczyliśmy w Warszawie, Społek zorganizował 20 czerwca 2023r. własne debaty. Temat spotkania to: Nastolatek w szkole - zpasją czy bez pasji - jaka jest współczesna młodzież? Organizatorzy zaprosili do loży ekspertów: szkolnego informatyka p. A Babalskiego, miłośnika botaniki  p. Ł. Życińskiego, a także rodziców uczniów z pasją p. A. Falkowskiego i p. B. Pokwicką, dyrektora finansowego kwidzyńskiej korporacji,  która na co dzień łączy zarządzanie firmą ze śpiewem i tańcem. Forma debaty przybrała bardzo oficjalny ton, bowiem Marszałkiem była p. Marzenna Czyżewska - dyrektor szkoły.Dyskusję moderowali licealiści - Anna Budyś i Michał Stachurski, rozpoczęli odzdefiniowania pojęcia pasja. Zachęcili młodzież do podzielenia się własnymi zainteresowaniami. Okazuje się, że w Społku jest wielu anonimowych pasjonatów, począwszy od nieznanej entymologii po tradycyjny sport, choć w niezwykłym, pierwszorzędnym wydaniu. Absolwentka szkoły, H. Perfikowska - Mistrzyni Świata w biegach na orientację, udzieliła wskazówek dot. łączenia pasji z obowiązkami szkolnymi.  Debata była ożywiona i przyniosła ważne spostrzeżenia dotyczące wsparcia szkoły w kwestii wzbudzania chęci do rozwijania pasji. Podkreślono bogatą ofertę edukacyjną Społka, która stymuluje rozwój zainteresowań wśród nastolatków,wyrozumiałość nauczycieli i ich indywidualne podejście do ucznia w sytuacji jego absencji w szkole związanej z realizacją pasji. Wybrzmiał także głos rodziców, którzy mówili o naturalnej, codziennej, bezinteresownej postawie  promowania własnych pociech. Mówili o typowych formach wsparcia: rozmowa, finanse, a także pomoc w wyborze szkoły, która będzie rozwijała ich talent.Panel podsumowali obserwatorzy, licealiści...Marcel Falkowski z klasy IIA stwierdził:  Każdy ma jakąś szkołę, ale nie każdy ma TAKĄ szkołę. Szkołę z pasją!