• Maraton Pisania Listów

    Napisz list – zmień życie!

    Każdego roku około 10 grudnia w naszej szkole odbywa się Maraton Pisania Listów.

    Społeczne LO dołącza do ogólnoświatowej akcji organizowanej przez Amnesty International. Maraton odbywa się przy okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka i jest wyrazem protestu przeciwko łamaniu praw człowieka oraz wsparciem dla prześladowanych bohaterów walczących o te prawa w różnych regionach świata.

    Piszemy i wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los osób walczących o prawa człowieka.                             

    Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

    Staramy się zachęcić uczniów, nauczycieli oraz rodziców do włączenia się w naszą akcję i napisania przynajmniej 1 listu w obronie wybranego bohatera narażającego życie
    w walce o podstawowe prawa człowieka.

    W dniu 10 grudnia uczniowie SLO przybliżają społeczności szkolnej historię oraz ideę obchodów Dnia Praw Człowieka, który co roku obchodzony jest 10 grudnia z okazji proklamowania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, a także wiedzę na temat Amnesty International. Przybliżane są także sylwetki bohaterów, w sprawie których w danym roku piszemy listy oraz podpisujemy petycje w ich sprawie.

    Zachęcamy, aby wejść na stronę https://amnesty.org.pl/ lub bezpośrednio na stronę https://maraton.amnesty.org.pl/, zapoznać się z historiami osób, potrzebujących wsparcia w walce o wolność i sprawiedliwość oraz okazać im wsparcie.

    Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.

    Do akcji można się także przyłączyć online! (http://www.amnesty.org.pl/maraton/).

     

 • Galeria zdjęć

   brak danych