• Opis sztandaru Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Płat sztandaru stanowi tkanina w kształcie kwadratu o wymiarach 100 cm x 100 cm. Przymocowany jest on do drzewca wykonanego z drewna toczonego, zakończonego głowicą w kształcie orła w srebrnej koronie. Sztandar wykończono złotymi frędzlami.

Główna strona sztandaru (awers) posiada jasnoniebieskie tło. Centralne miejsce zajmuje wyszywane logo  liceum. Logo powstało z liter SLO z imieniem Polskich Noblistów w Kwidzynie. Symbol Nobla  przedstawiany jest z drzewem, dopełnionym u góry w linii prostej mottem szkoły : Per aspera ad astra.

Rewers sztandaru jest czerwony. Na tym tle w centrum umieszczono wizerunek orła białego z głową ozdobioną złotą koroną zwróconą w prawo. Nad godłem państwowym na półokręgu widnieje napis: „Rzeczpospolita” pod orłem także na półokręgu znajduje się napis „POLSKA”. Orzeł został wyhaftowany nicią srebrną, zaś korona, dziób i pazury – nicią złotą. W narożach znajdują się w lewym górnym rogu  herb województwa pomorskiego, w prawym górnym rogu herb powiatu kwidzyńskiego,  w dolnym lewym rogu  herb Kwidzyna i w prawym dolnym rogu  logo Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego.

Dziękujemy za pozostawienie trwałego śladu w naszej historii i wpłatę symbolicznych  cegiełek fundacyjnych na nowy sztandar liceum.

Fundatorzy sztandaru uhonorowani imiennym gwoździem na drzewcu sztandaru:

Państwo Bieleccy Dorota i Zbigniew –  PHU „BMS”

Pan Burnos Kamil - absolwent 2004r.

Pan Czarnobaj Leszek – senator RP

Pan Czyżewski Norbert – absolwent 2003r.

Państwo Czyżewscy Marzenna i Karol

Państwo Delewscy Urszula i Andrzej

Pan Godzik Jerzy -  Starosta Powiatu Kwidzyńskiego

Grono Pedagogiczne Społecznego Liceum Ogólnokształcącego

Hufiec ZHP Kwidzyn im. Kwidzyniaków

Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Kwidzyn

Lipiński Mariusz - absolwent 2015r.

Państwo Lisieccy Iwona i Łukasz

Rada Rodziców SLO

Społeczne Przedszkole „Bajka” – pani Renata Mosakowska

Społeczne Przedszkole „Ekoludek”

Społeczne Przedszkole „Promyczek”

Społeczne Przedszkole „Zielony Zakątek”

Pan Stosik Adam

Pani Beata Stosik – absolwentka 2005r.

Państwo Śmigelscy Wioleta i Ireneusz – Fitness Magnum Kwidzyn

Śnieg Jerzy – przewodniczący Rady Powiatu

Szymański Michał – PUHU „ EL- BUD”

Uczniowie Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie

Zarząd Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego

Dyplomem honorowym:

Pani Białonoga Aneta

Pani Iwanowicz Dobromiła

Pan Józefowicz Jarosław

Pan Markowicz Kamil – absolwent 2005r.

Pani Marianna Nowak

Pan Obiała Patryk

Państwo Wosiakowie Teresa i Wiesław

Pan Żyrnow Mikołaj