• "Zdolni z Pomorza" na Uniwersytecie Gdańskim.

• Jeszcze w Niedzielnych nastrojach, ale już pracowicie wkraczamy w nowy tydzień nauki wraz z Uniwersytetem Gdańskim. Od jutra tygodniowy festiwal wiedzy w ramach programu „Zdolni z Pomorza”. Będzie się DZIAŁO :)

• Zaczytani w Słowackim.

• Pierwsze dni września przeznaczamy na czytanie Słowackiego. W tym roku w ramach Narodowego Czytania pochyliliśmy się nad Kordianem- dramatem romantycznym. Entuzjaści polskiej literatury z naszej szkoły przygotowali gazetkę okolicznościową dot. ciekawostek z życia i twórczości autora. Zachęcili także do pochylenia się nad innymi tekstami wieszcza, np.  Lillą Wenedą - wzruszającym dramatem, opowiadającym o początkach społeczności polskiej. Miłej lektury.

• Witajcie w Hogwarcie!

• Czary mary - nie do wiary... dzieje się! Społek na dwa miesiące zamieni się w czarodziejską szkołę magii. To najnowszy pomysł tegorocznych maturzystów, którzy wspólnie z uczniami klas pierwszych postanowili bawić się wg prawideł Hogwartu w drodze do oficjalnego przyjęcia w poczet uczniów SLO. Tiara przydziału podzieliła pierwszaków na 4 domy. Oto one: Mrówdor, Pelindor, Pingwart, Snakeland.

• ZTGK 2024

• Z dumą prezentujemy trofeum, które zdobyła drużyna naszych szkolnych informatyków Only Pixel Studio w składzie: Michał Stachurski, Sebastian Rankiewicz, Stanisław Bardzykowski oraz Paweł Dudek pod mentorskim przewodnictwem pana profesora Arediusza Babalskiego podczas 16 Turnieju Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych, który odbył się na Politechnice Łódzkiej. Ogromnie cieszymy się z sukcesów naszych programistów, a piękna nagroda wspaniale wzbogaci kolekcję szkolnych trofeów.

• Spotkanie z Absolwentem.

• Z wielką radością witamy zawsze w Społku naszych absolwentów, którzy pod względem pozyskiwania przez uczniów wiedzy o uczelniach wyższych są źródłem informacji z pierwszej ręki. Bardzo ciekawe i motywujące było spotkanie z Kostią Stambulskim, studentem Politechniki Wrocławskiej, który świetnie ukazał swoim młodszym koleżankom i kolegom konieczność podejmowania wysiłku w dążeniu do wysokich wyników maturalnych, gdyż są one przepustką do spełniania swoich marzeń.

• Dzień bez plecaka.

• Tradycyjnie w pierwszym dniu nauki szkolnej Społek organizuje spotkanie plenerowe pod hasłem „Dzień bez plecaka”. Już w szkole, ale jeszcze w wakacyjnych nastrojach wracamy do naszego Liceum, dając nowym Kolegom z klas pierwszych, możliwość poznania zarówno Uczniów klas starszych jak i Grona Pedagogicznego. Nowa szkoła to zawsze czas niepewności, dlatego jako społeczność, staramy się wprowadzić nowych Kolegów w nasze szeregi śmiechem i zabawą. A zabawy było co niemiara !

Witajcie młodzi Przyjaciele, Społek to teraz Wasz drugi Dom. Cieszymy się, że jesteście z :)

• Inauguracja roku szkolnego 2024/2025.

• Dzisiaj rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Nauczycielom i Uczniom Społecznego Liceum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie życzymy owocnej, spokojnej pracy. Wielu sukcesów i odwagi do podejmowania nowych wyzwań. Powodzenia !!!

Wakacje już za 10 miesięcy minus jeden dzień :)