Z przyjemnością informujemy, iż do finału Konkursu Matematycznego „ Wygraj Indeks na PG” zakwalifikowali się – Jakub Gorczyca, Michał Stachurski, Arkadiusz Wołk i Marcel Zgliński.
Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki.
Z przyjemnością informujemy, iż do finału Konkursu Matematycznego „ Wygraj Indeks na PG” zakwalifikowali się – Jakub Gorczyca, Michał Stachurski, Arkadiusz Wołk i Marcel Zgliński.
Gratulujemy i trzymamy za Was kciuki.
W ramach Pomorskiej Ligii Edukacyjnej, organizowanej w ramach Regionalnego programu wyrównywania szans edukacyjnych uczniów pomorskich szkół, laureatami etapu powiatowego w SLO zostali :
Tristan Podliński, który zajął II miejsce w kategorii kompetencji społecznych,
w zakresie matematyki - Agata Ruda – zajęła I miejsce,
Michał Stachurski – II miejsce,
Stanisław Barczykowski - III miejsce.
Tytuły finalistów etapu powiatowego Pomorskiej Ligii Zadaniowej uzyskali w zakresie :
matematyki – Jan Dreger, Jakub Gorczyca i Ignacy Śliwiński,
biologii/chemii – Anna Budyś, Jan Golder i Dominika Muzolf.
Gratulujemy!
W Dzień Św. Walentego odbyło się uroczyste zakończenie kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. W wydarzeniu jak i przez całe dwa lata kadencji naszą szkołę godnie reprezentowali Paweł Perfikowski, Blanka Maholc oraz opiekun SU SLO - Pani Angelina Baas.
Spotkanie podsumowało dwuletnią pracę uczniów na rzecz kwidzyńskiej społeczności.
Już po feriach odbędą się przygotowania do wyborów na kolejną kadencję. Informacje wkrótce.
W dążeniu do podnoszenia jakości nauczania i rozszerzania możliwości poznawczych młodzieży podpisano Umowa o współpracy z Wydziałem Chemii Politechniki Gdańskiej, której przedmiotem jest m.in. współpraca Wydziału ze Szkołą w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów związanych z naukami chemicznymi i pokrewnymi. Umożliwia to uczniom udział w wykładach, warsztatach oraz zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez kadrę akademicką. Jest to istotny element promocji wiedzy i kształcenia w duchu nauki i innowacji.
Umowę podpisali dr hab. inż. Jacka Gębickiego, prof. uczelni – Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej” i Dyrektor Liceum Marzenna Czyżewska
19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto obchodzimy od 2020 roku. Jako datę tego święta wyznaczono dzień urodzin Mikołaja Kopernika w uznaniu jego wybitnych zasług na polu astronomii. Dzień Nauki Polskiej ma stanowić inspirację do pójścia w ślady polskich badaczy i wzmocnienia zainteresowania nauką.
Oto sylwetki jednych z wielu zasłużonych polskich naukowców:
Stefan Banach (1892 – 1945) - polski matematyk, czołowy przedstawiciel lwowskiej szkoły matematycznej, profesor zwyczajny związany z Uniwersytetem Lwowskim, członek Polskiej Akademii Umiejętności (PAU).
Mikołaj Kopernik (1473 – 1543) – prawnik, urzędnik, dyplomata, lekarz i niższy duchowny katolicki, doktor prawa kanonicznego i naukowiec – zajmował się też astronomią, matematyką, ekonomią, strategią wojskową, kartografią i filologią.
Karol Olszewski (1846 – 1915) – polski fizyk i chemik, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, pionier kriogeniki, wraz z Zygmuntem Wróblewskim współautor skroplenia powietrza, tlenu, azotu i tlenku węgla.
Zygmunt Wróblewski - polski fizyk, członek Akademii Umiejętności (od 1880 r.), profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego (od 1882 r.), pionier kriogeniki, wraz z Karolem Olszewskim współautor skroplenia powietrza, tlenu, azotu i tlenku węgla.
Jan Czochralski (1885 – 1953) - Wynalazca powszechnie stosowanej metody otrzymywania monokryształów krzemu.
Nie mogło również zabraknąć w tym gronie patronki naszej szkoły:
Maria Skłodowska-Curie (1867 – 1934) - polsko-francuska uczona w dziedzinach fizyki doświadczalnej i chemii fizycznej, podwójna noblistka – laureatka Nagrody Nobla z fizyki (1903) i chemii (1911).
#FunduszeUE, #FundszeEuropejskie
W ramach działań projektowych, uczniowie SLO uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Chemii w Katedrze Chemii Analitycznej Politechniki Gdańskiej. Dzięki zajęciom praktycznym zgłębienie meandrów badanych zagadnień chemicznych stało się czysta przyjemnością. Naszą dewizą jest ciekawość i nauka, a może raczej ciekawość do nauki. A tego typu zajęcia tę naszą ciekawość tylko pogłębiają. DZIĘKUJEMY! I do zobaczenia na następnych pasjonujących zajęciach laboratoryjnych.
Klasy 2a, 2b oraz 1a wybrały się na wspólne obejrzenie wystawy Van Gogh and Friends. Było to dwugodzinne spotkanie z kulturą przez duże "K". Doskonałe multimedialne widowisko, pozwoliło młodzieży poznać, zrozumieć i docenić wkład Impresjonistów w historię malarstwa i idei sztuki. Wyjazd zorganizowała klasa 2b wraz z wychowawcą Arediuszem Babalskim.
W naszej szkole zakończyła się zbiórka karmy dla bezdomnych psiaków z przytuliska na Miłosnej, która przerosła nasze oczekiwania! Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i rodziców udało się zgromadzić pokaźną ilość jedzenia, które trafi do lokalnego schroniska. Każdy, kto dołożył swoją cegiełkę, może mieć pewność, że pomógł czworonogom przetrwać trudny czas. Organizatorem akcji była p. Dobromiła Iwanowicz ze swoją klasą 2a SLO Dziękujemy wszystkim za wsparcie – razem możemy więcej!
Poczta Walentynkowa "czynna" do czwartku na holu szkoły :-)) W piątek pocztówki zostaną dostarczone do klas
Za nami okręgowe zawody LI Olimpiady Geograficznej w Gdyni, na których Społeczne Liceum Ogólnokształcące godnie reprezentowali Kinga Perlik i Marcel Zgliński z klasy 4a. Wielkie brawa i słowa uznania dla ich ciężkiej pracy podczas przygotowań oraz za podjęcie wyzwania, którego doświadczają tylko NAJLEPSI!
Jesteście chlubą naszej Szkoły i wzorem do naśladowania dla młodszych koleżanek i kolegów!
SU SLO zaprasza do cyklicznej zabawy. Dziś był dzień lat 2000, w radiowęzle leciała muzyka typowa dla tych lat wyselekcjonowana przez klasę 4aSLO, a uczniowie mogli zabawić się modą lat 2000. Dalsza część cyklu "Hity wszechczasów" już po feriach. W kolejce czekają lata 80, audycję i listę piosenek do których przygotuje klasa 1bSLO Zachęcamy uczniów i nauczycieli do zaplanowania outfitu w stylu lat 80
SU SLO zaprasza do głosowania na najciekawsze zdjęcie "Kreatywnie w bluzie SLO" na Instagramie Społka. Poniżej link do relacji, gdzie można oddać głos przez 24h od publikacji: https://www.instagram.com/.../spol.../3563529851836220268...
… 31 stycznia celebrowano jeden z najważniejszych momentów w szkolnym życiu każdego licealisty – bal studniówkowy. Spotkanie rozpoczęto tradycyjnym polonezem, którym uczniowie pragnęli podziękować Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w przygotowania do matury. Część oficjalną uroczystości dopełniły słowa pani dyrektor Marzenny Czyżewskiej, która podkreśliła zaangażowanie zespołu w życie szkoły i przekonanie o ich wysokich ambicjach, które zapewne poprowadzą do osobistego sukcesu, również na 100 dni przed maturą dobrej zabawy życzyła wszystkim wychowawczyni – pani Izabela Gmińska, także słowa wdzięczności popłynęły ze strony rodziców przekonanych o dojrzałości swoich pociech, którą niewątpliwie uzyskali dzięki pedagogicznym autorytetom ze Społecznego LO.
Maturzyści dołożyli wszelkich starań, aby studniówka była wydarzeniem, które zostanie zapamiętane przez wszystkich uczestników. Złożyło się na to wiele elementów balu… po pierwsze tradycyjny polonez wg nietradycyjnego układu, który stymulowała pani Anna Krzysztofiak – nauczycielka wychowania fizycznego. Następnie piosenka dla wychowawcy, ilustrująca wspomnienia wspólnie przeżytych szkolnych chwil. Mini kabarecik – czyli szkolne radio na wesoło. Imprezę uświetniła muzyka na żywo, tańce, śpiewy, a przede wszystkim walc, zapowiedź balu maskowego, bo taki był motyw przewodni studniówki.
Uczestnicy mogli poznać dwie twarze maturzystów, tę szkolną, jeszcze ciągle zatroskaną wynikami nadchodzącej matury i tę w masce – kotylionową, związaną z pragnieniem błyskotliwej przyszłości.
Powered by aSc EduPage