• Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

• Nie tylko tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Nasza kochana młodzież w szczególny sposób okazała dzisiaj życzliwość. Okazuje się że gry planszowe, warcaby to nie tylko zabawa, ale również wspaniała okazja do spotkań wielopokoleniowych. To wspólnie spędzony czas, rozmowa i budowanie wzajemnych relacji.

Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie bardzo dziękujemy za wspólny czas i piękne upominki

• 20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

• Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa – prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

Czy wiesz, że Polska ma bogatą tradycję związaną z promowaniem praw dziecka:

• działalność Janusza Korczaka, cenionego na świecie działacza na rzecz godnego traktowania dzieci,

• działalność Ludwika Rajchmana, pomysłodawcę stworzenia międzynarodowej organizacji działającej na rzecz dzieci – UNICEF,

• nasz kraj był również inicjatorem powstania Konwencji o prawach dziecka, gdyż przedłożył Komisji Praw Człowieka ONZ jej pierwszy projekt.

• Wizyta w Brukseli

• W dniach 13,14,15 listopada 2023 uczniowie naszej szkoły dzięki uprzejmości europosła Pana Janusza Lewandowskiego, mieli okazje zwiedzić Belgię. Chodząc ulicami Belgii, czekoladowe wyroby, które można było spotkać na każdym kroku nie były jedyną rzeczą która nas uwiodła. Podczas pobytu zawitaliśmy w progi gotyckiej Katedry Św. Michała w Brukseli, gdzie przywitały nas wielkie rzeźbione kolumny, kolorowe witraże czy też ogromne organy o których więcej mogliśmy dowiedzieć sie dzięki audioprzewodnikowi. Następnego dnia skierowaliśmy sie do Parlamentu Europejskiego w którym to mogliśmy spotkać się z europosłem Januszem Lewandowskim oraz wysłuchać wykładu na temat wiedzy ogólnej dotyczącej działaności Parlamentu Europejskiego. oraz zobaczyć na własne oczy sale parlamentu i trwajace tam obrady. A dokładną historie tego miejsca mogliśmy poznac w Parlamentarium, czyli interaktywnym muzeum. Ostatniego dnia naszej podróży dotarliśmy do Brugii, gdzie przechadzając się wstąpiliśmy do Bazyliki Świętej Krwi. To miasteczko zachwyciło nas swoją architekturą i ilością czekolady wokoło. Zasłodzeni i pełni nowych wspomnień zakończyliśmy naszą wycieczkę!

• WOLNOŚĆ, KOCHAM I ROZUMIEM..." - świętujemy Narodowy Dzień Niepodległości.

• 11 listopada cała Polska obchodzi Narodowy Dzień Niepodległości, natomiast w naszej szkole świętowaliśmy już dziś. Część oficjalną apelu poprowadziła Maria Maj, a w ramach programu "Szkoła do Hymnu" cała społeczność szkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu państwowego. Następnie Michał Stachurski oraz Maks Wiśniewski odczytali referat, a Wiktoria Traczyk oraz młodsza koleżanka z klasy 5 SSP wyrecytowały wiersze patriotyczne. Na koniec Pani Dyrektor Marzenna Czyżewska złożyła gratulacje Panu Mikołajowi Żyrnowowi z okazji Jubileuszu pracy. Zapraszmy do obejrzenia fotogalerii w przeważającej części autorstwa Pana Szymona Figurskiego.

• Halloween

• Halloween to święto, które kochają wszyscy miłośnicy horrorów, fantasy, tajemnic, słodyczy i po prostu dobrej zabawy, a takich osób na pewno nie brakuje w naszym Społku! Aby szkoła nie kojarzyła się nam tylko z nauką, nauczyciele języka angielskiego zorganizowali dla uczniów super dzień pełen konkursów: na najstraszniejszą dynię, na halloweenowe danie oraz na najlepszy kostium halloweenowy. Uczniowie naszego liceum jak zawsze wykazali się ogromną kreatywnością! W konkursie na Dynię na podium stanęły klasy: 1aSLO ( I miejsce), 4aSLO (II miejsce) oraz 3aSLo (III miejsce), w konkursie na Halloweenowe Danie miejsce 1 zajęła klasa 1bSLO, miejsce 2 - klasa 2bSLO, natomiast miejsce 3 przypadło klasie 4aSLO. W konkursie na strój Halloweenowy mieliśmy m.in. Eminema, bohaterów Kubusia Puchatka, Arabskiego Szejka, Coco, Jokera, duchy, Chewbacca, a nawet Jezusa we wlasnej osobie! Po długich obradach jury w składzie: Pani Dyrektor Marzenna Czyżewska, Pani Katarzyna Wieromiej oraz Pan Mikołaj Żyrnow, przyznało następujące miejsca: I miejce -Kornelia Rozmus, II miejsce - Marcel Zgliński idący w parze z Aaronem Schodowskim, a 3 miejsce zajął Jan Jakubus. Po zakończeniu konkursów obył się kiermasz dań halloweenowych, z którego dochód decyzją Samorządu Uczniowskiego został przekazany na Hospicjum. Kwota to 192 zł, a po dodaniu kwoty uzbieranej podczas Dnia Języków Obcych wyszło łącznie 327 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w halloweenową zabawę oraz tym, którzy wsparli kiermasz.