• Wigilia szkolna

          • 21 grudnia cała społeczność SLO zasiadła do wspólnego stołu. Tegoroczne świętowanie było niezwykle udane. Każda klasa zadbała o świąteczne przysmaki na dużym wspólnym stole, a środek holu zdobiła wspólnie udekorowana świątecznymi, spersonalizowanymi ozdobami choinka.

            Wszyscy mogli skosztować smakowitych wypieków i owoców, złożyć sobie życzenia, porozmawiać, a także wspólnie pośpiewać kolędy.

            Najważniejszą wartością dzisiejszego spotkania świątecznego było pielęgnowanie tradycji, więzi uczniowskich, a także chwila wytchnienia od codziennych, szkolnych obowiązków.

            Wesołych Świąt

             

             

             

             

             

            +6

          • Integracja to podstawa!

          • Integracja to podstawa! 1a i 1b wraz z wychowawcami o tym wiedzą Tym razem świetnie bawiliśmy się na wspólnych warsztatach świątecznych w Zielonej Szkole w Brachlewie. Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków… Zapach wypiekanego ciasta piernikowego oraz dźwięk kolęd w tle sprawiły, że warsztaty te nabrały wyjątkowej atmosfery.

             

          • Nobliści w szkolnej ławie

          • Z okazji Święta Szkoły koło teatralne przygotowało inscenizację pod hasłem Nobliści w szkolnej ławie.  Członkowie grupy, przygotowując scenariusz, zastanawiali się nad wizerunkiem patrona. Czy polskim Noblistom zawsze towarzyszyła idea sukcesu, czy będąc młodymi ludźmi, byli prymusami, czy zwyczajnymi uczniami z małymi, szkolnymi  grzeszkami? Ich wyobraźnia nie miała granic...Spektakl okazał się dynamiczną scenką  z życia licealistów - Noblistów, którzy wpadli w tarapaty, zostali osadzeni w tzw. kozie i po zjednoczeniu sił  skutecznie wyszli z opresji.  Połączyły ich marzenia, co wybrzmiało w piosence finałowej wg tekstu i muzyki pana Przemysława Budysia. Inscenizację wzbogaciły wiersze Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Warto podkreślić, że przedstawienie podobało się publiczności, bowiem zastosowano animacje przestrzeni scenicznej, chemiczne efekty specjalne. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Reżyser spektaklu - pani Izabela Gmińska nie szczędziła pochwał. Brawo!

          • Pomoc dla schroniska

          • Nasi licealiści jak zwykle nie zawiedli. Klasa 1a z wychowawcą Dobromiłą Iwanowicz oraz resztą społeczności liceum wspomogli ADOPCIAKOW z Miłosnej. Zebraną karmę oraz akcesoria przekazaliśmy Przytulisku dla kochanych bezdomniaków.

          • Szlachetna Paczka

          • "Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten, kto daje"  -  Św. Jan Paweł II

            Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję Szlachetna Paczka.

            To dzięki Wam świat pokrzywdzonych przez los osób stał się piękniejszy.

            Dzięki Waszej sile, wielkim sercom i rękom gotowym do pomocy udało się spełnić wszystkie potrzeby rodziny.

            Dziękujemy za wielkie i otwarte serce, którym dzielicie się z najbardziej potrzebującymi.

            Nic tak nie cieszy jak uśmiech i szczęście drugiego człowieka.

            DZIEKUJEMY!

             

          • Bezpieczeństwo cybernetyczne

          • Uczniowie klasy 1a w ramach godziny wychowawczej przedstawili swoim kolegom i koleżankom czym jest bezpieczeństwo cybernetyczne, dlaczego zawsze warto o nie zadbać. Cyberbezpieczeństwo jest ważną częścią codziennego życia, niezależnie od tego, czy łączysz się z publicznymi hotspotami Wi-Fi, czy przeglądasz media społecznościowe w domu. W związku z tym, chłopcy wyjaśnili nam bardzo szczegółowo jak ochronić się w przestrzeni online.

          • Sukcesy naszych licealistów

          • Maja Boneczko z klasy 4a i Marcel Zgliński z klasy 3a SLO zakwalifikowali się do okręgowego etapu L Olimpiady Geograficznej i znaleźli się w gronie 67 najlepszych olimpijczyków województwa pomorskiego.

            Ogromnie gratulujemy i życzymy awansu do etapu centralnego.

          • Dzień Noblisty - Henryk Sienkiewicz

          • Z okazji Dnia Noblisty klasy drugie SLO przeprowadziły warsztaty tematyczne o Henryku Sienkiewiczu- prawdziwym nobliście- turyście. Uczniowie przedstawili zaproszonym gościom z różnych kwidzyńskich szkół inscenizację przybliżającą sylwetkę pisarza, jego dzieła oraz miejsca, które odwiedzał podczas swoich licznych podróży. Goście natomiast mogli wykazać się znajomością mapy zaznaczając miejsca, do których podróżował ten geniusz i duch narodu jakim był Henryk Sienkiewicz.

          • Mikołajki

          • 6 grudnia ubrani w swetry świąteczne świętowaliśmy w Społku Mikołajki. Mikołaj wraz z pomocnikiem wrzucili do przygotowanych przez uczniów skarpet, kapci oraz butów słodki poczęstunek i opowiedzieli skąd wziął się taki zwyczaj.

          • Warsztaty przedświąteczne

          • Mikołajki upłynęły w Społecznym Liceum w klimacie iście świątecznym. Na przerwach odbywało się strojenie choinki, która ubrała się w ozdoby przyniesione przez uczniów, wzbogacone bardziej lub mniej osobistymi życzeniami. Po lekcjach uczniowie spotkali się aby pod okiem niezawodnej pani Mikulskiej oraz swoich wychowawców wspólnie wykonać świąteczne stroiki. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu mamy Ali mogliśmy doświadczyć atmosfery radosnego oczekiwania na święta. Mogliśmy też zrozumieć, że w erze wszechobecnego konsumpcjonizmu, kiedy najłatwiej wejść do sklepu i kupić gotowe ozdoby świąteczne warto pójść inną drogą. Warto czasem zamienić zwyczajne zakupy na przyjemność tworzenia i wspólnego spędzania czasu w gronie przyjaciół, dla których nie zawsze mamy czas.

          • Maraton Pisania Listów

          • Maraton Pisania Listów rozpoczęty…

            … i potrwa do 12 grudnia! Przyjdź aby napisać list w obronie więźniów sumienia!

            Coroczny Maraton ma na celu przybliżenie społeczności szkolnej zasad tolerancji dla przekonań i światopoglądów innych ludzi w imię solidarności, poszanowania godności

            i wolności drugiego człowieka.

            Uczniowie klas drugich SLO przedstawili ideę, historię i cel Maratonu związaną z ustanowieniem Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. Zosia Czechowska, Kornelia Rozmus, Helena Biskupska i Liubomyr Chabala przypomnieli społeczności szkolnej, że wolność i demokracja nie jest nam dana na zawsze i często jest zagrożona. Trzeba ją więc pielęgnować, doceniać, a w razie potrzeby o nią walczyć, a nade wszystko każdy ma OBOWIĄZEK WSPIERAĆ obrońców praw człowieka prześladowanych w swoich krajach.

          • Chrzest klas 1 w Społku

          • W dniu dzisiejszym uczniowie Klas 1a i 1b zostali przyjęci w poczet licealistów SLO. Uroczyste ślubowanie złożyli na Sztandar Szkoły oraz otrzymali tradycyjne galowe szaliki. Wydarzenie zorganizowała Klasa 4 prowadzona przez wychowawcę p. Andrzeja Delewskiego oraz delegacje wspomagające z Klas 2 i 3. Serdecznie dziękujemy za wyśmienitą zabawę, poczucie humoru i wspaniałą atmosferę w tym wyjątkowym dla nowo przyjętych dniu. Dziękujemy przybyłym Rodzicom oraz całemu Gronu Nauczycielskiemu, którzy wraz z uczniami celebrowali to doniosłe dla Szkoły wydarzenie.

          • Stypendia Prezesa Rady Ministrów oraz Starosty Kwidzyńskiego

          •  

             

            „Inwestowanie w wiedzę,

            zawsze przynosi  ..zyski.”

            Benjamin Franklin

            Potwierdzić  to może  stypendysta Prezesa Rady Ministrów Michał Stachurski , jak również  stypendyści Starosty Powiatu Kwidzyńskiego.  Takie wyróżnienie  otrzymali :

            – Maja Boneczko, Iga Warpas,  Anna Budyś, Arkadiusz Wołk,  Marcel Zgliński, Michał Stachurski,  Maksymilian Wiśniewski, Helena Biskupska,  Paweł Perfikowski, Julia Krupa, Agata Ruda i Marcelina Baźmierowska.

            Absolwenci Społecznego Liceum zostali także uhonorowani  w/w nagrodą – Krzysztof Marciniak, Hanna Perfikowska, Filip Mikulski, Weronika Jaśkiewicz, Kostiantyn Stambulskyi, Daria Reszczyńska,  Marta Piotrowska, Maciej Gogolewski.

            Nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

          • Maraton Pisania Listów

          • 5 grudnia 2023 rozpocznie się w naszej szkole Maraton Pisania Listów i będzie trwał do 12 grudnia. To już 8 zarejestrowany Maraton, organizowany solidarnie z Amnesty International.

            Maraton odbywa się co roku z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na dzień 10 grudnia z okazji proklamowania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się prezentacja sylwetek bohaterów narażających życie w walce o prawa człowieka, przygotowaną przez uczniów klasy 2a SLO, a następnie społeczność szkolna przystąpi do pisania listów adresowanych do głów i rządów państw oraz ambasad – zawierających słowa protestu przeciwko łamaniu praw człowieka. Listy można pisać codziennie do 12 grudnia w klasie 13 lub w holu SLO, gdzie będą wyłożone materiały z sylwetkami więźniów sumienia wraz z adresami oraz wzory listów.

            Zachęcamy także , aby wejść na stronę https://amnesty.org.pl/ lub bezpośrednio na stronę https://maraton.amnesty.org.pl/ aby indywidualnie zapoznać się z historiami osób, potrzebujących wsparcia w walce o wolność i sprawiedliwość oraz okazać im wsparcie.

            Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane.

            Do akcji można się także przyłączyć online! (http://www.amnesty.org.pl/maraton/).

          • Andrzejki w Społku

          • W Społku jak zawsze dzieje się dużo. 29 listopada każda klasa przygotowała andrzejkowe stoiska, każde z innym rodzajem wróżby. Popularnością cieszył się tarot, wróżenie na podstawie horoskopu, serduszka że szpilką czy też wróżenie z fusów. "Stara cyganka prawdę Ci powie" głosił napis nad jednym ze stanowisk i już po chwili dotarła do nas wróżbitka we własnej osobie by powróżyć uczniom i pracownikom Społka z profesjonalnej szklanej kuli.

            Podczas lekcji mieliśmy z kolei wizytę wróżbity Andrzeja w raz z Elfem i innym magicznym stworem. Opowiedzieli oni o tradycjach związanych z Andrzejkami oraz w zamian za wyszeptanie do słoika swojego największego sekretu obdarowali ciasteczkiem z wróżbą. To był naprawdę udany dzień. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

          • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

            Nie tylko tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

            Nasza kochana młodzież w szczególny sposób okazała dzisiaj życzliwość. Okazuje się że gry planszowe, warcaby to nie tylko zabawa, ale również wspaniała okazja do spotkań wielopokoleniowych. To wspólnie spędzony czas, rozmowa i budowanie wzajemnych relacji.

            Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie bardzo dziękujemy za wspólny czas i piękne upominki

    • Galeria zdjęć

        brak danych