• „Wygraj Indeks”

          • W finale  konkursu Wygraj Indeks na PG z matematyki będą nas reprezentować:

            Kostiantyn Stambulskyi,  Filip Mikulski,  Hanna Perfikowska  i Krzysztof Marciniak

            Z fizyki    - Kostiantyn Stambulskyi  i Weronika Jaśkiewicz.

            Finał odbędzie się 25.02.2023r.

            Gratulujemy i  trzymamy za Was kciuki

          • Ranking Perspektywy 2023

          • W 25. edycji Rankingu Liceów PERSPEKTYWY przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących, które spełniły kryterium wejścia do rankingu.

            Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że nasze liceum zdobyło ”Złotą Tarczę”, plasując się na 14 miejscu w województwie. W  rankingu ogólnopolskim zajęliśmy 153 miejsce, zaś w  rankingu maturalnym 139.

            Gratulujemy Naszym Absolwentom i kierujemy ogromne słowa podziękowania dla wszystkich Nauczycieli. Wytrwała praca Nauczycieli i uczniów, jak widać,  przynosi wspaniałe efekty.

          • STUDNIÓWKA 2023

          • Tegoroczni Maturzyście z klasy 4a i 4b z Wychowawczyniami p. Dobromiłą Iwanowicz i p. Patrycją Humeniuk, Grono Pedagogiczne, Rodzice i przyjaciele, wspólnie bawili się STUDNIÓWCE w pięknej scenerii Białego Dworu.

            Tradycyjnie, na powitanie Maturzyści powitali Gości pięknym polonezem a następnie Pani Dyrektor Marzenna Czyżewska w swoim przemówieniu pogratulowała wszystkim osiąganych wyników, złożyła życzenia najwyższych wyników na tym pierwszym tak ważnym egzaminie jakim jest matura oraz życzyła udanej zabawy i niezapomnianego wieczoru.

            Młodzież ze swojej strony podziękowała wychowawczyniom oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za wspólnie spędzone lata nauki oraz za wsparcie w dążeniu do realizacji ich celów. Wieczór uświetnili pokazem tanecznym do utworu „Jailhouse Rock” Elvisa Presleya oraz zabawnym filmikiem podsumowującym ich przygotowania maturalne.

            Doskonała zabawa trwała do białego rana! Szczególne podziękowania należą się tu również Rodzicom, którzy włożyli wiele czasu i serca w przygotowanie tego pięknego wieczoru oraz p. Annie Krzysztofiak za przygotowanie choreografii poloneza.

            I jedno życzenie już się spełniło – to była naprawdę niezapomniana STUDNIÓWKA!

          • Projekt "Zostań Studentem"

          • W dniach 6,7,8 lutego klasy pierwsze, druga i trzecia SLO zrealizowały intensywny projekt edukacyjno-integracyjny ZOSTAŃ STUDENTEM, w ramach którego uczestniczyli w wykładach i ćwiczeniach na Politechnice Gdańskiej oraz warsztatach w Teatrze Szekspirowskim i w Muzeum Gdańska. Wzięli udział w koncercie organowym w Archikatedrze Oliwskiej. Oszukiwali swoje zmysły w Muzeum Iluzji De Ja Vu oraz wzięli udział w seansie filmowym, po którym odbył się klub dyskusyjny nad obejrzanym filmem: Człowiek o imieniu OTTO. Pozostały czas wypełniony był pracą uczniów nad ich autorskimi projektami – geograficznymi, historycznymi i artystycznymi, dotyczącymi życia i osiągnięć słynnych gdańszczan Daniela Fahrenheita oraz Jana Heweliusza. Uczniowie nauczyli się np. zamieniać stopnie Fahrenheita na stopnie Celsjusza oraz poznali szczegóły fenomenu współczesnej astronomii jakim jest teleskop Jamesa Weba, następca słynnego teleskopu Hubble’a. Zwieńczeniem pracy uczniów były społkowe teatralia, na których licealiści zaprezentowali scenki teatralne z dramatu Williama Szekspira Romeo i Julia. Talenty naszych uczniów sięgają gwiazd….

          • Absolwenci z ósmoklasistami

          • Jak się okazuje, społeczność Społka to nie tylko obecni uczniowie SLO i SSP, ale także i absolwenci, którzy mimo opuszczania murów szkoły, nadal pozostają z Nami w kontakcie i współpracują na różnorodnych płaszczyznach. Przykładem jest ubiegłoroczny absolwent Społecznego Liceum, Igor Józefowicz, który 1 lutego przyjął w progach swojej uczelni, Politechniki Gdańskiej, uczniów klas 8 SSP. Wraz z innymi absolwentami Społka (Łukaszem Rudlickim, Adrianem Ściepurą i Wojtkiem Lisieckim) przygotował interesujące warsztaty. Uczniowie otrzymali nie tylko garść informacji o Politechnice Gdańskiej i studiowaniu, ale także sugestie co warto brać pod uwagę podczas wyboru szkoły średniej. Ponadto uczniowie wzięli udział w ćwiczeniach grupowych oraz poznali skuteczne narzędzia i sposoby uczenia się. Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych absolwentów i doceniamy ich zaangażowanie. Dziękujemy za pamięć o nas i liczymy na dalszą współpracę.

          • Sukces Zuzanny Zielińskiej

          • Zuzanna Zielińska – uczennica klasy I B SLO brała udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego U16 w Toruniu i zajęła tam 3 miejsce na dystansie 1000m. Zuzia jest zawodniczką KKL Rodło Kwidzyn i jest powołana do kadry wojewódzkiej młodzików.

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.

          • Uczniowie w Centrum Symulacji Medycznych

          • 9 stycznia uczniowie klas pierwszych Społecznego Liceum wzięli udział w warsztatach z resuscytacji krążeniowo-oddechowej w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Mieliśmy możliwość zwiedzić Centrum Symulacji Medycznych i zobaczyć jak przygotowują się do zawodu przyszłe pielęgniarki, położne czy ratownicy medyczni.

          • Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus

          • Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua.Plus z języka angielskiego odbyła się 7.11.2022. W konkursie uczestniczyło 17 uczniów Społecznego Liceum. Wyniki wyglądają następująco:

            1. Daniela Zalewska 1b - Laureat V stopnia
            2. Tymon Sztencel 2a - Laureat III stopnia
            3. Aleksandra Robaczyńska 3a - Laureat IV stopnia
            4. Jędrzej Stępień 3a - Laureat I stopnia
            5. Patrycja Paprocka 4a - Laureat V stopnia
            6. Weronika Jaśkiewicz 4a - Laureat IV stopnia.

            Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w konkursach językowych!

          • Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych

          •  

            W dniu 07.01.2023 r. w Kowalewie Pomorskim odbył się Festiwal Kolęd i Piosenek Świątecznych. Z naszej szkoły w konkursie brał udzial zespół wokalny oraz soliści: Beata Chyła i Jan Olchowik. Wystąpiło aż 65 wykonawców - zespołów i solistów m.in. z Torunia, Chełmży, Kurzętnika i innych miejscowości. Konkurencja była ogromna, ponieważ większość wykonawców reprezentowała Szkoły Muzyczne i Wokalne. Mimo to nasi wokaliści osiągneli znakomite wyniki. Zespół wokalny zdobył 1 miejsce, a Beata Chyła i Jan Olchowik wyróżnienie. Wokalistów do występów przygotowywał pan Przemysław Budyś. Gratulujemy!

          • "Moje przedsiębiorstwo społeczne"

          • 10 stycznia 2023 roku podczas Nadwiślańskiego Forum Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu, nasi uczniowie Filip Pasikowski i Oskar Pokwicki odebrali nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie "Moje przedsiębiorstwo społeczne" przeprowadzanego w ramach projektu „Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” współfinansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

            Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Dzierzgoniu

          • Debata oksfordzka

          • W klasie 4b szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czy w życiu człowieka zawsze wygrywa dobro. Debata oksfordzka to skuteczny sposób na dobrą dyskusję o "Dżumie" Alberta Camus...

          • #EuropejskiKorpusSolidarności.

          • Pod koniec grudnia grupa uczniów ze Społka - Krzysztof, Helena i Maciej z klasy IV SLO oraz Paweł z klasy I SLO wspólnie z uczniami innych szkół oraz Stowarzyszeniem Akwedukt świętowali Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Wolontariuszki oraz Dzień Młodzieży w ramach Kwidzyńskiego Funduszu Inicjatyw Młodzieżowych. Podczas pachnącego pierniczkami spotkania integracyjnego w SP5 podsumowane zostały inicjatywy zrealizowane w ostatnich miesiącach przez młodzież w ramach KFIMu. Można było również uczestniczyć w warsztatach świeczkowych, makramowych, z dekorowania pierniczków oraz posłuchać prezentacji o tym jak zostać wolontariuszem w ramach #EuropejskiKorpusSolidarności.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywność i chęć do działania!

             

          • Wigilia Szkolna

          • Święta tuż... tuż.... Niech spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w trakcie wspólnego spotkania wigilijnego całej społeczności uczniów SLO! Wesołych Świąt!

          • "Idą święta"

          • Zapraszamy Państwa do obejrzenia koncertu "Idą święta", który odbył się 19 grudnia. 2022 r. Mamy nadzieję, że wprowadzi wszystkich na dobre w świąteczną atmosferę. Serdeczne podziękowania kierujemy dla TV Kwidzyn (p. Wojtka Bryczkowskiego oraz p. Jakuba Kiry) za realizację nagrania. Wesołych świąt!!!

          • Paweł Perfikowski w Młodzieżowej Radzie Miasta

          • 16 grudnia 2022r. w sali obrad w Urzędzie Miejskim w Kwidzynie  uroczyście  zainicjowała swoją działalność Młodzieżowa Rada Miejska. Reprezentanci, wybrani przez swoje społeczności szkolne, odebrali z rąk Przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej  Nicoli Leszczyńskiej  zaświadczenia o wyborze na radnego i złożyli ślubowanie.

            Życzymy wszystkim młodym adeptom, wchodzącym w świat  lokalnej polityki,  satysfakcji i zadowolenia  z wykonywanych zadań .

          • Fenomen podróżniczy Henryka Sienkiewicza

          • Nagroda Nobla to wyróżnienie przyznawane za wybitne osiągnięcia naukowe, literackie lub zasługi dla społeczeństw i ludzkości. Uroczystość odbywa się zawsze 10 grudnia w Sztokholmie. Właśnie dlatego jest to dla Kwidzyńskich Szkół Społecznych im. Polskich Noblistów szczególna data. W tym dniu obchodzimy Święto Szkoły. Jest to duże wydarzenie w życiu Społka.

            Z tej okazji grupa uczniów z klas pierwszych realizująca naukę geografii na poziomie rozszerzonym zorganizowała warsztaty pod hasłem NOBLISTA-TURYSTA. Celem projektu było przedstawienie zgromadzonym gościom podróżniczej strony życia Henryka Sienkiewicza. Niewiele bowiem osób ma świadomość, że to właśnie ten aspekt życia wieszcza miał największy wpływ na jego twórczość. W rolę pisarza wcielił się ukryty talent aktorski- Olek Wołk, a narratorami serwującymi sensacyjne fakty

            z życia wielkiego pisarza byli: Zosia Czechowska, Kornelia Rozmus, Paweł Dudek, Michał Piechocki, Janek Jakubus, Liubomyr Chabala i Krzysztof Chyła. Janek Golder przeprowadził mini konkurs ewaluacyjny ze słodkimi nagrodami, a Zosia Szczepanowska, Martina Tipaldi i Zuzia Zielińska wykonały ciekawą tablicę informacyjną. Nad całością czuwała Zosia Czechowska, która również skoordynowała prezentację multimedialną i pełniła rolę reżysera warsztatów.

            Przy okazji wszyscy- zarówno goście z kwidzyńskich szkół średnich i podstawowych jak i autorzy projektu- świetnie się bawili, jako że całokształt szkolnego przedsięwzięcia organizowany jest corocznie pod hasłem – ZABAW Z NOBLISTAMI.

  • Galeria zdjęć

      brak danych