Zuzanna Zielińska otrzymała Nagrodę Starosty Kwidzyńskiego za swoje osiągnięcia sportowe, udowadniając po raz kolejny, że można łączyć naukę i odnosić spektakularne sukcesy.
Brawo, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy pięknych sportowych wyników.
Zuzanna Zielińska otrzymała Nagrodę Starosty Kwidzyńskiego za swoje osiągnięcia sportowe, udowadniając po raz kolejny, że można łączyć naukę i odnosić spektakularne sukcesy.
Brawo, jesteśmy z Ciebie dumni i życzymy pięknych sportowych wyników.
Jak co roku Społek konsekwentnie wdraża uczniów do planowania swoich dalszych życiowych ścieżek edukacyjnych na studiach wyższych.
Za nami bardzo ciekawe i konstruktywne spotkania w ramach dni otwartych Uniwersytetu Gdańskiego. Oprócz różnorakich spotkań ze studentami wszystkich wydziałów UG przy stoiskach informacyjnych, uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w wykładach na temat rynku pracy w dobie sztucznej inteligencji (Wydział Ekonomiczny) czy dowiedzieć się jak to jest możliwe, że paleontologia to kierunek realizowany na Wydziale Biologii UG? Mogli wziąć udział w rozmowach o języku (Wydział Filologiczny) oraz przekonać się co to jest zrównoważone zarządzanie (Wydział Prawa i Administracji) oraz dowiedzieć się dlaczego warto studiować biotechnologię morską (Wydział Oceanografii i Geografii) jak też zgłębić tajemnice ludzkiego mikrobiomu (Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed).
To tylko niektóre z tematów ciekawych spotkań z naukowcami UG. Niezależnie od naukowych doznań wielu naszych licealistów praktycznie uczestniczyło w warsztatach, zajęciach komputerowych (np. projektowanie map w 3G) oraz konkursach, w których niektórym z nich udało się nawet wygrać nagrody lub zdobyć unikatowe certyfikaty czy własnoręcznie wykonać rękodzieła np. nadruki.
Oprócz odwiedzania przygotowanych stoisk uczniowie pracowicie eksplorowali udostępnione strefy i zakątki UG jak strefę kół naukowych, strefę kultury -Akademickie Centrum Kultury <Alternator>, Centrum Filmowe UG, Radio MORS, strefę sportu- Akademicki Związek Sportowy UG, wystawę urbanistycznych projektów kierunku Gospodarka Przestrzenna i wiele innych.
Było fantastycznie! Już planujemy wyjazdy na inne uczelnie w Polsce…
W dniach 25.02 – 21.03 2024r. uczniowie z klas 2a i 2b oraz 4a, realizujący program dwujęzyczny, odwiedzili Centrum Konferencyjno-Edukacyjne w Bredbeck w Osterholz. Wyjazd obył się w ramach projektu „ROOTS”. Realizowany w ramach współpracy polsko-niemieckiej oraz trójstronnej umowy szkół SLO w Kwidzynie, Bremen w Niemczech oraz Sumy na Ukrainie, a także ośrodka Bredbeck jest jednym z naszych międzynarodowych projektów. Jego celem jest szlifowanie umiejętności bycia liderem w zespole, integrowanie grupy, rozwijanie umiejętności językowych oraz tworzenie projektów miedzynarodych.
Samorząd Uczniowski SLO składa w imieniu wszystkich uczniów najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Kobiet. Wpadliśmy na pomysł, by uczcić ten szczególny dzień wspólną zabawą! Dziewczyny miały przyjść w męskich strojach a chłopcy w damskich Musimy przyznać, że Społkowi uczniowie są kreatywni, odważni i mają do siebie ogromny dystans
Dzięki niezwykle ciekawej myśli przewodniej lekcji i kreatywnemu przekazowi historycznemu pani Katarzyny Przybylskiej odnaleźliśmy w kwidzyńskiej katedrze pierwowzorów dzisiejszych super bohaterów. Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego jak wiele łączy Hulka i św. Krzysztofa. Okazuje się że w dzisiejszych czasach otaczamy uwielbieniem naszych współczesnych idoli - artystów, celebrytów, polityków - dokładnie tak samo jak kiedyś czczono średniowiecznych świętych. Tak więc historia kołem się toczy a zmienia się tylko percepcja i punkt odniesienia ludzi w zależności od zmieniającej się rzeczywistości.
Było to wyjątkowe spotkanie łączące historię z elementami literatury i edukacji regionalnej.
W piątek 23 lutego nasze zaproszenie przyjął dr inż. Bartłomiej Cieślik, adiunkt w Katedra Chemii Analitycznej Wydziału Chemicznego PG Politechnika Gdańska Opierając się na fachowej wiedzy i doświadczeniu, które zdobył na uczelni i konferencjach , wygłosił wykład, który zainteresował szczególnie uczniów rozszerzeń z biologii, chemii i geografii.
- jak chemia Wszechświata różni się od ziemskiej?
W czasie wykładu nie tylko słuchaliśmy wystąpień, ale i mieliśmy aktywny udział w przebiegu prezentacji Prowadzący przeprowadził serię ankiet multimedialnych, przedstawił ofertę Politechniki, a także odpowiedział na wszystkie pytania, które się pojawiły - jeszcze raz, dziękujemy!
W tym dniu zostało zorganizowane dla naszych licealistów z klas 1a i 1b oraz 3a spotkanie z psychologiem p. Katarzyna Pakulską aby propagować wiedzę na temat objawów choroby, odpowiednich reakcji i możliwych terapii.
Społek świętuje Dzień Języka Ojczystego. Licealiści w ramach akcji przygotowali ciekawostki na temat polskiej mowy. Okazuje się, że język polski jest uważany za jeden z najtrudniejszych języków na świecie, np. wyraz żółć zawiera polskie znaki diakrytyczne, znane tylko Polakom. Jak twierdzi nasza polonistka język polski jest NAJPIĘKNIEJSZĄ mową w związku z bogactwem metafor, dzięki którym możemy dookreślić otaczający świat. Jakie są fakty? Okazuje się, że posługuje się nim około 40 milionów ludzi, choć przeciętny Polak zna 30 tysięcy słów. Młodzież także zabiera głos w kwestiach językowych, co roku dokonują wyboru wyrazu, który identyfikuje jej pokolenie…
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na naszą wystawę – holl szkoły – I piętro.
Klasa Ia i Ib
Arkadiusz Wołk - uczeń klasy III a zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu matematycznego Wygraj Indeks organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Jest to konkurs, którego laureaci uzyskują prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na wydziałach i kierunkach Politechniki Gdańskiej.Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w finale.
Zuzia Zielińska Stypendystką Burmistrza Miasta Kwidzyna oraz Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty. Członkini Kadry Narodowej B w biegach wytrzymałościowych. W Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, które odbywały się we Wrocławiu, Zuzia w biegu na 2000 m zajęła 5 miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto starannie przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski jak co roku przygotował „ Pocztę Walentynkową". Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do adresatów przez nasze urocze Amorki Radiowęzeł grał miłosne przeboje i odczytywał dedykacje.Były też połówki serc, które każdy uczeń wylosował. Następnie trzeba było odnaleźć "swoją drugą połówkę" serca. Nagrodą były słodkie przysmaki tematyczne "Okaż miłość do przedmiotu szkolnego" przygotowane przez każdą z klas. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze.
A dodatkowo zwiększ swoje szanse na lepszą ocenę z zachowania i dodatkową ocenę z lekcji wychowania fizycznego
!!!! Już w ten weekend !!!!
Społeczne Liceum im. Polskich Noblistów w Kwidzynie pragnie przyłączyć się do 7 edycji imprezy BĄDŹ AKTYWNY – POBIEGNIJ LUB POMASZERUJ – ODPOCZNIJ OD FOTELA, która zorganizowana jest dzięki Nadleśnictwu, UMKS Kwidzyn oraz Eko- Inicjatywie. Tradycyjnie przygotowano 6 spotkań na świeżym powietrzu w najbliższych miesiącach ( 17-18 II 2024, 2-3 III 2024, 16-17 III 2024, 23-24 III 2024, 6-7 IV 2024, 20-21 IV 2024 ).
Najważniejsze zasady: udział jest bezpłatny i nie trzeba się wcześniej zapisywać; medal otrzymuje się za 3 ukończone trasy z sześciu; za 5 zaliczonych spotkań dodatkowo atrakcyjna nagroda; w wyznaczonym terminie (zawsze sobota lub niedziela o dowolnej godzinie) startujemy ze wskazanego parkingu z banerem start-meta; pokonujemy wyznaczoną trasę spacerem, marszem lub biegiem; w tej imprezie nie liczymy wyników – ważny jest tylko udział na zaliczenie; przesyłamy potwierdzenie (z zegarka lub telefonu) zaliczonej aktywności na dr@kcsir.pl każdorazowo do wtorku po weekendzie startowym.
Jako szkoła również poprosimy o potwierdzenie aktywności oraz zdjęcie z banerem start- meta na adres: ewelina.koniszuk@gmail.com
ZACHĘCAMY do wspólnej aktywności!
Od 3 marca zapraszam na cykliczne wspólne maszerowanie w każdą niedzielę Akcji o godzinie 14.00. W GRUPIE SIŁA!!!
<W życiu wygrywa ten, kto pokonał samego siebie.
Kto pokonał swój strach, swoje lenistwo, swoją nieśmiałość>
Wielkie brawa dla naszych olimpijczyków Mai Boneczko i Marcela Zglińskiego, którzy godnie reprezentowali SLO na okręgowym etapie L Olimpiady Geograficznej w Gdyni.
Sukces w życiu nie polega na tym, że zawsze zwyciężamy, lecz na tym, że nigdy się nie poddajemy!
Jesteśmy z Was dumni!
32 Finał WOŚP już za nami. Dziękujemy Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stanowisko w Kwidzyńskim Sztabie. Wasza frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy naszym wspaniałym uczniom za bezinteresowne zaangażowanie, Rodzicom za wsparcie i wspaniałe wypieki, którymi mogliśmy się posilić. W przyszłym roku, z nowymi pomysłami i na fali energii z tegorocznego Finału na pewno zagramy po raz kolejny.
DZIĘKUJEMY! Wspaniale było być razem! Do zobaczenia
SIEMA KWIDZYN !!!
Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że w XXVI edycji rankingu Perspektyw tym razem nasze liceum zdobyło ”Srebrną Tarczę”, plasując się na 15 miejscu w województwie. Gratulujemy Naszym Absolwentom i kierujemy ogromne słowa podziękowania dla wszystkich Nauczycieli.
W 40 edycji konkursu języka angielskiego Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua Plus wzięło udział 25 uczniów SLO. Wyniki wyglądają w następujący sposób:
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
My już gotowi Nasze SPOŁKOWE stanowisko z niecierpliwością czeka na Waszą wizytę w Kwidzyńskim sztabie WOŚP. Kierunek - Kasyno Kultury. W środku kręconymi schodami na antresolę, a tam takie cuda ...
Lubisz programować? Kreci cię GameDev? Może robotyka?
Jutro jesteśmy dla Was, dużych i małych. Strefa dziecięca i młodzieżowa. Od 10.00 do 20.00.
PRZYBYWAJCIE.
Dziś SU SLO zorganizował kiermasz maskotek, a dochód w kwocie 282 zł przeznaczyliśmy na WOŚP. Dziękujemy serdecznie kupującym, sprzedającym oraz dostawcom maskotek
W grudniu klasy 1 SLO napisały po angielsku listy świąteczne do uczniów z Włoch oraz z naszej siostrzanej szkoły w Izmirze (Turcja). Po niecierpliwym oczekiwaniu otrzymaliśmy odpowiedzi w postaci przepięknych, spersonalizowanych pocztówek.
Klasa 4a wraz z wychowawcą p. Andrzejem Delewskim, Panią Dyrektor, Gronem Pedagogicznym, rodzicami oraz przyjaciółmi, 19 stycznia bawiła się na balu studniówkowym. Po oficjalnym otwarciu studniówki przez Panią Dyrektor, maturzyści (po raz pierwszy razem z wychowawcą) zatańczyli tradycyjnego poloneza przygotowanego przez p. Annę Krzysztofiak. Po podziękowaniach dla Dyrekcji, nauczycieli, wychowawcy, rodziców oraz uczniów klas 2 i 3 przyszedł czas na program artystyczny klasy 4. Mieliśmy możliwość obejrzenia filmu przygotowanego przez maturzystów, inspirowanego znanemu wszystkim serialem oraz wysłuchania piosenki "Matura welcome to" na podstawie utworu Zbigniewa Wodeckiego. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się wielogodzinna, niezapomniana zabawa. Wspomnienia zebrane tej nocy zostaną z nami na zawsze, a teraz czas odliczać do egzaminu maturalnego.
Powered by aSc EduPage