• Premiery kinowe

          • Dzisiaj klasa 3a pojechała na wycieczkę do kina. Dzień zaczęliśmy od wizyty Pani policjantki, która rozmawiała z nami na temat uzależnień. Opowiadała między innymi o narkomanii, alkoholizmie czy fonoholizmie w celu uświadomienia nam jak poważne są to choroby i jak ich uniknąć, bo jak wiadomo- lepiej zapobiegać niż leczyć. Pierwszy film jaki obejrzeliśmy to film pt. "Johnny" opowiadający wzruszającą historię ks. Jana Kaczkowskiego, w którego rolę wcielił się Dawid Ogrodnik. Film pokazuje, że każdy zasługuje na drugą szansę i może ona odmienić czyjeś życie. Po krótkiej przerwie przeszliśmy na kolejny film, pt. "Orlęta. Grodno '39". Film ten zapadnie na długo w naszej pamięci, ponieważ ukazuje on dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona. Fakt, że w większości to właśnie dzieci i młodzież bohatersko bronią miasta i przez to stają się ofiarami okrucieństwa okupantów skłania do przemyśleń.

          • Sukcesy Janka Jakubusa

          • Uczeń klasy 1a Społecznego Liceum Janek Jakubus osiąga duże sukcesy w szybko rozwijającej się, nowej dyscyplinie sportu Wakeboardingu, który powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Odkrycie talentu Jana sprawiło, że został on powołany do kadry Polski, a to już elita polskich sportowców. Obecnie nasz uczeń zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w Bangkoku, które odbędą się w dniach 24.10-11.11.2022, ale aktualnie bierze udział w rozgrywanych w dniach 22.09-3.10 XIII Mistrzostwach Polski w wakeboardingu i wakeskacie, w których już wywalczył srebrny medal na wyciągu 2-słupowym w kategorii U-18. Równocześnie z Jankiem sukcesy osiąga także jego młodszy brat Mikołaj, uczeń Społecznej Szkoły Podstawowej, który również wywalczył srebrny medal w swojej kategorii wiekowej U-14.

            Jesteśmy dumni z sukcesów Jana i jego brata!! Wielkie brawa dla chłopaków!!

            Życzymy najwyższych laurów w Mistrzostwach Świata w Tajlandii.

          • Smaki Jesieni

          • Smaki Jesieni 2022 przeszły w bardzo kolorowej, słonecznej atmosferze. Pyszne przetwory, rogaliki, babeczki, ciasta, owoce, warzywa, orzechy a nawet dekoracje rozeszły się jak świeże bułeczki Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy dostarczyli różnorodne pyszności. Dziękujemy również Wiktorii i Kornelii z klasy 1SLO za pomoc w trakcie całej imprezy.

          • The Voice of Społek

          • Za nami drugi etap przesłuchań w TVSpołek - a tym razem rzeczywiście było wiele do słuchania Poniedziałek z muzyką klasyczną pierwszoklasiści spędzili pod krawatem, wtorek i środę - w klimacie piosenki bajkowej, piątek - w rockowym stylu Wydarzeniem tygodnia był koncert klas pierwszych, na którym 1A zaprezentowała "Mam tę moc" i "Pół kroku stąd" , 1B "Boogie woogie" i "Bitwę"

          • „Być albo nie być! STUDENTEM”

          • Dlaczego warto studiować? Które uczelnie gwarantują najwyższy rozwój? Czy topowe kierunki studiów, są naprawdę topowe? Na te i inne pytania tegoroczni maturzyści szukali odpowiedzi na wrocławskich uczelniach wyższych, bowiem ruszył cykliczny, szkolny projekt „ZOSTAŃ STUDENTEM”. Wydarzenie obejmowało udział w pokazach, wystawach, warsztatach, laboratoriach w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Liczy się Nauka!” 

                        Spotkanie otwierała debata oksfordzka moderowana przez prof. dr had. Jana Miodka dot. groźby katastrofy energetycznej w Polsce.  Ponadto podejmowano inne gorące tematy, np. na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii UWr żywo dyskutowano nt. „Nadzorować, karać czy wydobywać? Pytanie o model więzienia” czy rozmowy ze studentami – przedstawicielami kół naukowych Politechniki Wrocławskiej o wydruku 3D implantów, budowie łazików marsjańskich, robotyce podwodnej… Przyszli studenci medycyny ze Społka byli zachwyceni  zajęciami z anatomii dot. budowy serca, które przeprowadzono w historycznej sali  Muzeum Anatomii, a także w Instytucie Immunologii  i Terapii Doświadczalnej PAN w sprawie „Jak mózg uzależnia się od cukru?” Atutem projektu zainicjowanego przez p. Izabelę Gmińską jest jego fakultatywność, każdy mógł poznać wybraną uczelnię. Zwieńczeniem okazało się wieczorne tete a tete z absolwentem SLO w Kwidzynie i inżynierem PWr – Jakubem Michalskim, który podzielił się swoim doświadczeniami w kwestii studenckiego życia.

                        Również poznaliśmy uroki Wrocławia. Okazuje się, że to miasto sprzyja studentom. Jest czas na naukę i relaks, np. w Kompleksie Hali Stulecia – pokaz tańczących fontann. Rewelacja, zwłaszcza wieczorem.

                        Studiowanie powinno kojarzyć się z przyjemnością, więc zwieńczeniem tegorocznej edycji projektu był spektakl pt.” UFO. Kontakt” w wykonaniu studentów Akademii Sztuk  Teatralnych, którzy po przedstawieniu zapewniali nas, że warto studiować, przecież życie to wieczna nauka… studiowanie życia.

          • Debaty Oksfordzkie

          • Uczniowie SLO kontynuując  współpracę z Biblioteką Miejsko – Powiatową w Kwidzynie rozpoczęli cykl szkoleń z tutorami zewnętrznymi w ramach przygotowań do Miejskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Będą w nim brały udział po dwie drużyny z kwidzyńskich liceów. Turniej  odbędzie się 13 października 2022r.  w Teatrze Miejskim.

            Serdecznie zapraszamy Społkową publiczność.

          • Zwolnieni z teorii

          • Zwolnieni z teorii – projekt, który pomoże zdobyć  międzynarodowy certyfikat i lepszą pracę.

            Uczniowie Społka biorą udział w pierwszej praktycznej OLIMPIADZIE. Będą zdobywać praktykę w prowadzeniu projektów i odbiorą międzynarodowy certyfikat zarządzania projektami.

             Robiąc projekt społeczny zdobędą doświadczenie w zarządzaniu, między innymi w oparciu o wiedzę od Google i Project Management Institute.

            Życzymy wytrwałości i sukcesu.

          • Masterchef Społek

          • W pierwszym tygodniu zmagań castingu do TVSpołek (w czasie którego pierwszoklasiści przygotowują się do chrztu) należało wykazać się kulinarnie Nowi uczniowie witali nas na korytarzach w fartuchach, ale był to tylko przedsmak czwartkowego starcia! Drużyny niebieska oraz czerwona przyrządziły śniadanie dla grupy ponad 60 maturzystów i nauczycieli. Zadanie oceniła komisja prawdziwych znawców i koneserów: Magda Gessler, Michel Moran, Ania Starmach

          • Autoportret

          • Uczniowie klas I w ramach cyklicznego projektu Nowi w SLO przygotowali plakaty z autoportretami. Ciekawa lektura. Okazuje się, że do naszej społeczności dołączyły niebywałe osobowości. Zapraszamy na wystawę - główny hol SLO.

             

          • 45 lat w zawodzie nauczycielskim.

          • Jan Sztaudynger:

            „Jedni są zawsze młodzi inni zawsze starzy,

            to sprawa charakterów,

            a nie kalendarzy”

             

            Ta myśl przyświeca, zawsze młodym i uśmiechniętym, paniom Halinie Berze i Barbarze Litewce – Frankowskiej, które z pasją i zaangażowaniem przepracowały 45 lat w zawodzie nauczycielskim.

            Podziw i gratulacje.

          • W świecie ballad i romansów Adama Mickiewicza

          • Jak co roku młodzież ze Społka brała udział w Narodowym Czytaniu. Świat ballad poznała na lekcji polskiego, ale...publiczne odczytanie tekstu, to już gratka tylko dla śmiałków. Do zmagań zachęcał wzorowym czytaniem pan burmistrz - Piotr Widz i pan senator - Leszek Czarnobaj. Chętnych było wielu - nagroda jak zawsze- pamiątkowa pieczęć. Miłośnicy romantycznej lektury poczuli klimat tamtych czasów. Mogli upleść wianek z darów natury, zrobić sobie zdjęcie ze świtezianką, pląsać w ludowym rytmie. Miejskie obchody okazały się niebywałą atrakcją.

          • Integracja Społka

          • Tradycyjnie w pierwszy dzień po rozpoczęciu nowego roku szkolnego społeczność Społka udaje się do parku dendrologicznego na Miłosna aby spędzić wspólnie dzień. Jest to okazja aby nowi uczniowie naszej społeczności poznali uczniów oraz nauczycieli wspólnie bawiąć się i rozwiązując zadania.

          • Rocznica wybuchu II wojny światowej.

          • W dniu 1 września obchodziliśmy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej w 1939 roku. W tym dniu w Kwidzynie, odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca te smutne wydarzenie dla świata.  W uroczystości wzięła udział klasa 3 A Społecznego Liceum wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza. 

          • Rozpoczęcie roku szkolnego.

          • Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/23. Część oficjalną poprowadzili niezawodni Wiktoria i Milan. Gościem specjalnym był Pan Jerzy Śnieg przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego. Wręczył on naszej szkole Nagrodę Przewodniczącego Powiatu Kwidzyńskiego za wdrażanie idei samorządności. Serdecznie dziękujemy!

    • Galeria zdjęć

        brak danych