• Wyróżnienie "Przyjaciel szkoły"

          • Podziękowanie

            dla

            Pani Moniki Rybickiej

             

            Dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie

            składają serdeczne podziękowania

            za podarowanie znaku firmowego

            Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie

            w oparciu o symbole związane ze szlachetnym patronem

             – polskimi Noblistami.

             

            Dzięki Pani wnikliwej pracy badawczej logo szkoły
            zyskało profesjonalny wizerunek - kojarzy się z rozwojem
            młodych talentów na miarę Nagrody Nobla,
            co jest powodem do dumy całej społeczności szkolnej.

             

            W podziękowaniu za trud włożony w promocję

             Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie,

            mamy zaszczyt zaprosić Panią do

            Grona Przyjaciół Szkoły.

          • 3a i 3b na kręgielni

          • Do wakacji już tylko kilka godzin… uczniowie klasy 3a i 3bSLO już poczuli klimat i ostatni dzień szkoły spędzili wraz z wychowawcami na kręgielni! Oczywiście nie ważny jest wynik ale dobra zabawa i wspólny czas przed przerwą wakacyjną.

            Po tych intensywnych ćwiczeniach 3b nie magla ulec pokusie i poszła na pizzę a raczej pizza przyjechała do nich! było miło, ale wakacje będą jeszcze lepsze

          • Cyberprzemoc

          • We wtorek 21 czerwca uczniowie liceum mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie miało na celu uwrażliwić młodzież na niebezpieczeństwa tkwiące w używkach i wszelkiego rodzaju przemocy, jak i na niebezpieczeństwa płynące z internetu (cyberprzemoc)

          • Czy czujecie powiew wakacji?

          • Klasa Ia SLO pełną parą przygotowuje się do wakacji. W plenerze wychowawczyni Izabela Gmńska zorganizowała ostatni w tym roku szkolnym  sprawdzian, tym razem  z umiejętności traperskich. Rozbijanie obozowiska na polu namiotowym to nie lada gratka, kiedy zwyczajowo wyjeżdża się z rodzicami do strefy all inclusive. Wyzwanie zostało podjęte. Okazuje się, że dłużej trwa składanie niż rozkładanie namiotu. Rozpalanie ognia, to pestka... ale nie po ulewnych deszczach...Motywacja jest ogromna, bo w brzuchu burczy, a apetyczne  kiełbaski czekają na ruszcie. Chwila na przypomnienie harcerskich trików i znów sukces... W tradycyjnym gotowaniu pierwszaki są mocne, każdy to wie po wiosennym śniadaniu, kiedy to raczyli wszystkich wyśmienitym żurkiem, ale tym razem chodzi o dzikie gotowanie... Przygotowanie energetycznego soku z pokrzywy i pesto z dobrodziejstw lasu, to może się udać tylko dzięki pomocy p. Marty Sudoł - mamy naszej koleżanki Nadii. Dziękujemy za nieoczywiste przepisy i pyszny chlebek. Nasza wychowawczyni stwierdziła, że wakacje zapewne będą udane, bowiem podczas przygotowań wszystkim dopisywał dobry humor, rozpierała energia przy grach zespołowych, a i miejsca na wakacyjne  anegdotki nie zabrakło...

          • Rajd rowerowy klasy ISLO, czyli historia o tym, jak Tymon Sztencel zachęca do kolarstwa

          • Czy znacie Tymka? Oczywiście! Od pierwszych dni września jest rozpoznawalny na szkolnym korytarzu. Do szkoły przyjeżdża rowerem, na przerwie naprawia komuś rower lub opowiada o rowerowych wyprawach... Rower i On - to jedność! Nic więc dziwnego, że wychowawczyni klasy p. Izabela Gmińska zaproponowała uczniom upamiętnienie pierwszego roku nauki nie inaczej, jak na dwóch kołach. Trasa Kwidzyn - Brachlewo może nie jest zbyt ambitna dla zawodowego kolarza (Tymon należy do Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego, bierze udział w maratonach o randze światowej), ale dla amatorów tego sportu doskonała. Na miejscu Tymon przeprowadził rowerowy serwis, podczas którego doradzał w kwestii wyboru sprzętu, odzieży... Poruszano sprawę bezpiecznej jazdy. Prezentowane filmiki poglądowe nie pozostawiały złudzeń, że kask jest niezbędnym elementem rowerowej wyprawy. Niektórym nawet dodawał uroku  Klasa składa serdeczne podziękowania p. Dominikowi Sudołowi - tacie naszej koleżanki Nadii i p. Ewelinie Koniszuk za pilotowanie. Było ekstra... Warto to powtórzyć!

          • Dzień 5 Erasmus+

          • Pierwszym przystankiem na naszym piątkowym wyjeździe był Malbork, co prawda nie zwiedziliśmy zamku od środka ale mieliśmy czas wolny na obejrzenie zamku z zewnątrz, zakup pamiątek i zrobienie zdjęć.

            Po przyjeździe do trójmiasta mieliśmy okazję zwiedzić Sopockie molo oraz rynek.

            Następnym celem naszej wyprawy było Europejskie Centrum Solidarności, spędziliśmy tam około 2 godzin na zwiedzaniu muzeum, dodatkową atrakcją był taras widokowy na dachu budynku.

            Ostatnim miejscem do odwiedzenia był stary rynek w Gdańsku, gdzie wyznaczeni uczniowie opisywali zabytki i opowiadali legendy związane z tym pięknym miastem.

            Później nadszedł czas na pożegnanie się z gośćmi z Francji, gdyż mieli oni lot z Gdańska, oraz z gośćmi z Turcji, gdyż lecieli z Warszawy. Z Rumunią pożegnaliśmy się już w Kwidzynie, skąd autokar zabrał ich do domu.

          • 3 dzień Erasmus +

          • Podczas trzeciego dnia projektu Erasmus+ wybraliśmy się do Torunia. Odwiedziliśmy Muzeum Piernika, gdzie mogliśmy przygotować własne (niestety niejadalne) pierniki! Dodatkowo poznaliśmy historię powstania miasta, podczas późniejszego spaceru poznaliśmy legendy związane z najbardziej popularnymi miejscami, takimi jak: planetarium, pomnik Mikołaja Kopernika, krzywa wieża czy pomnik flisaka. Na sam koniec nagraliśmy jeszcze filmik w którym przedstawiamy historię o Wiśle.

          • Mój startup

          • 15 czerwca odbyły się warsztaty dla klasy 3a i 3b liceum prowadzone przez Pana Adriana Mirowskiego z zakresu realizacji swoich pomysłów na biznes i sposobów ich finansowania. Serdecznie dziękujemy za wizytę!

          • #erasmus #dzien1 #kwidzyn #społek

          • Dziś rozpoczął się pierwszy dzień realizacji programu Erasmus+ Legends. Nasi goście z Francji, Rumuni i Turcji wraz z uczniami z naszej szkoły odwiedzili Urząd Miasta w Kwidzynie, gdzie przywitał ich Burmistrz Miasto Kwidzyn Pan Piotr Widz, który przybliżył im historię oraz informacje o naszym mieście. Następnie wszyscy udali się do Biblioteki Miejskiej, gdzie rozpoczęła się gra miejska, w której nasi goście mogli zwiedzić Miasto. Na koniec dnia było trochę rozrywki w postaci kręgli. Wszyscy bawili się świetnie!

             

             

          • GUMed zdobyty!

          • 8 czerwca uczniowie 2A Społecznego Liceum mieli okazje zwiedzić i zapoznać się z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym - pierwsza medyczna uczelnia badawcza w Polsce. Okazało się, że byliśmy pierwsza grupą która miała okazje poza dniami otwartymi uczelni możliwość uczestniczenia w wykładach, laboratoriach i poznawaniu uczelni, więc zapoczątkowaliśmy "poznawanie uczelni dla przyszłych studentów w czasie normalnego uczelnianego życia".  Uczniowie na samym początku zostali przywitani przez prorektora ds. studenckich dr hab. Tomasza Smiatacza, następnie zostali zapoznani z warunkami rekrutacji, aby później udać się na wykłady na wydział "Nauki o zdrowiu" oraz laboratoria do zakładów toksykologii środowiska. Nie ominęła nas wizyta w prosektorium, gdzie mogliśmy poznać ludzkie ciało w symulatorze 3D. W ostatnim punkcie wizyty odbył się wykład o tematyce ogólnej farmacji i warunkach studiowania na tym kierunku, który przedstawił nam dr Adrian Szewczyk jak się okazało urodzony Kwidzyniak. 

          • #zostaństudentem

          • 7 czerwca klasa 2A Społecznego Liceum odwiedziła Politechnikę Gdańską a dokładnie wydział chemii. Uczniowie mieli okazje nie tylko poznać uczelnie, hale warsztatowe czy zasady rekrutacji, ale wysłuchać wykładu oraz wziąć udział w laboratoriach dr inż. Bartłomieja Cieślika oraz dr inż. Tomasza Majchrzaka. A to jeszcze nie koniec.

          • Finał debat

          • 30 maja 2022 r. w Społecznym Liceum odbyła się finałowa debata I Turnieju Debat Oksfordzkich w  Społku. Rywalizowały cztery drużyny. III miejsce zajęła klasa III b SLO, II m-ce – drużyna klasy I SLO,   zwycięzcą zaś  debaty została drużyna reprezentująca klasę III a SLO.

            Tematy debat były przygotowane i wylosowane przez uczniów i dotyczyły problemów społecznych i prawnych.  Uczestnicy  bardzo zaangażowali się w przygotowania do debat. Samodzielnie przygotowali i przeprowadzili ankiety, by zebrać wiarygodne dane do obrony swoich tez.

            Po dość burzliwej debacie finałowej wygrała drużyna klasy III b, która otrzymała nagrodę w wysokości 200 zł ufundowaną przez p. Dyrektor Marzennę Czyżewską.

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wystąpień publicznych i życzymy powodzenia w przyszłorocznych debatach.

          • Igor Józefowicz wyróżniony w XIII edycji Konkursu Talent za Talent!

          • 2 czerwca odbyła się Gala Finałowa, podczas której wyłoniono laureatów XIII edycji Konkursu!

            Tematem przewodnim prezentacji finałowych było pytanie: „Bądź liderem/liderką współczesnego świata - co to dla Ciebie znaczy?”

            Jury w składzie Joanna Tonkowicz, Tran Vinh Do, Wojtek Fokczyński oraz finaliści XIII edycji (ze wsparciem od Julia Senator-Kaczprzak) miało bardzo trudne zadanie w wyborze laureatów, ponieważ wszystkie prezentacje były fantastyczne oraz trzymały bardzo wysoki poziom. Ostatecznie, po ponad godzinnych obradach, jury zdecydowało! I przyznało wyróżnienie naszemu absolwentowi Igorowi Józefowiczowi! Serdeczne gratulacje! 

  • Galeria zdjęć

      brak danych