Integracja SLO
Integracja Społka
- 38
Tradycyjnie w pierwszy dzień po rozpoczęciu nowego roku szkolnego społeczność Społka udaje się do parku dendrologicznego na Miłosna aby spędzić wspólnie dzień. Jest to okazja aby nowi uczniowie naszej społeczności poznali uczniów oraz nauczycieli wspólnie bawiąć się i rozwiązując zadania.
Rocznica wybuchu II wojny światowej.
W dniu 1 września obchodziliśmy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej w 1939 roku. W tym dniu w Kwidzynie, odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniająca te smutne wydarzenie dla świata. W uroczystości wzięła udział klasa 3 A Społecznego Liceum wraz z pocztem sztandarowym. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
Rozpoczęcie roku szkolnego.
- 7
Dziś oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/23. Część oficjalną poprowadzili niezawodni Wiktoria i Milan. Gościem specjalnym był Pan Jerzy Śnieg przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego. Wręczył on naszej szkole Nagrodę Przewodniczącego Powiatu Kwidzyńskiego za wdrażanie idei samorządności. Serdecznie dziękujemy!
.
Kierunek Biblioteka
Biblioteka Miejsko-Powiatowa w Kwidzynie otrzymała dofinansowanie z programu „Blisko” Narodowego Centrum Kultury . Kwota dofinansowania to prawie 140 tys. zł na dwa lata !!!
BLISKO to B– Biblioteka |L - Lokalność |I - Inicjatywy |S- Społeczność |K- Kooperacja |
O - Oddolnośćsłuży:
- rozwijaniu lokalnych partnerstw, w których wiodącym podmiotem jest biblioteka jako przestrzeń do spotkań, wspólnej pracy, działalności twórczej, promowania aktywności czytelniczej oraz odpoczynku i integracji społeczności;
- wzmacnianiu kompetencji pracowników bibliotek, pozwalających na rozpoznanie potrzeb i potencjału kulturowego członków lokalnych społeczności, a w konsekwencji na efektywną z nimi współpracę i inicjowanie działań kulturalnych wokół bibliotek;
- włączeniu nowych środowisk w działalność bibliotek i aktywizacji społeczności lokalnych.
Nasz projekt nosi nazwę „Biblioteka trzecim miejscem animacji i polega na wzmocnieniu kulturotwórczej i animacyjnej roli biblioteki, zapraszającej lokalną społeczność do współtworzenia działań promujących czytelnictwo i do aktywnego uczestnictwa. Będziemy go realizować z Kwidzyńskim Centrum Kultury, Liceum Ogólnokształcącym nr 1 oraz nr 2 w Kwidzynie, Społecznym Liceum Ogólnokształcącym, Społeczną Szkołą Podstawową oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej wspierać nas będzie Miasto Kwidzyn i Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Nasze działania będą wydarzeniami otwartymi dla mieszkańców miasta i powiatu.
W I roku zadania 2022 planujemy:
- diagnozę potrzeb i potencjału kulturotwórczego miasta Kwidzyna
- szkolenia dedykowane tematycznie pracownikom bibliotek i partnerów
- Kwidzyńskie Debaty Oksfordzkie w partnerstwie z 3 kwidzyńskimi liceami z Turniejem drużyn
- Terenowa gra mobilna na smartfona, której premierę planujemy na Noc Bibliotek
W II roku zadania 2023 będzie jeszcze ciekawiej , planujemy:
- Konkurs inicjatyw dla grup nieformalnych i stowarzyszeń, będzie można zrealizować wymarzony projekt kulturalny w partnerstwie z biblioteką
- Szkolenia dla zespołu bibliotekarzy i naszych partnerów
- II Kwidzyńskie Debaty Oksfordzkie z Turniejem drużyn
- Debatę publiczną z udziałem miejskich liderów
- Konferencję „Kultura we współczesnym świecie”
- Kwidzyńską Grę Miejską , której premierę ogłosimy podczas Dni Kwidzyna
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025
Podstawowym zadaniem biblioteki jest zapewnienie bogatej oferty książkowej połączonej
z profesjonalną informacją biblioteczną. Biblioteka powinna zapewniać lokalnej społeczności możliwość udziału w życiu kulturalnym (spotkania z twórcami literatury, organizacja wystaw, konkursów), publicznym, naukowym itp. To w jaki sposób zostaną wdrożone wyżej wymienione zdania zależy od podejścia zespołu biblioteki i jego gotowości do zmian. Można wybrać drogę na skróty czyli bardzo podawczo, bez zbytniego zaangażowania bibliotekarzy i bez zapraszania do współpracy mieszkańców. My wybraliśmy drugi wariant, animacyjny, społeczny, czyli angażujący zarówno zespół biblioteki jak i lokalną społeczność.
Wykaz podręczników szkolnych na rok szkolny 2022-2023
.
Godziny pracy sekretariatu w czasie wakacyjnym
Z uwagi na sezon wakacyjny sekretariat w dniach 07-15.07.2022 r. oraz 08-12.08.2022 r.
będzie czynny w godzinach 8:30-13:30
.
Sukces Tymona
Wakacje trwają i przynoszą dobre wieści. kolarskie. Tymon Sztencel zawodnik Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego. Drużyna Dziki Team Kwidzyn ( uczeń Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Polskich Noblistów w Kwidzynie) zakwalifikował się do udziału w prestiżowych zawodach ogólnopolskich: XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich Małopolska 2022- Kolarstwo Górskie 5-6.07.2022. To wielki sukces i efekt bardzo ciężkiej pracy treningowej Tymona i Kwidzyński Klub Kolarski - Dziki Team Kwidzyn. Poszukujemy sponsorów do pokrycia kosztów przejazdów na udział w olimpiadzie. Zapraszamy do współpracy. Z miłości do kolarstwa! Kwidzyński Klub Kolarski Dziki Team Kwidzyn.
Zakończenie roku 2021/2022
- 10
Oficjalnie rok szkolny 2021/22 dobiegł końca. Uroczyste zakończenie, prowadzone przez Milana Safadera oraz Wiktorię Szczurko odbyło się o godzinie 15:30. Dyrektor Liceum - Pani Marzenna Czyżewska zainaugurowała część oficjalną imprezy krótkim przemówieniem, a następnie przeszła do wręczenia Pani Monice Rybickiej specjalnej nagrody - podziękowania dla przyjaciół szkoły. Dalej nastąpiło wręczenie uczniom SLO świadectw oraz nagród za wysokie wyniki w nauce. Uroczystość została zwieńczona pięknym występem artystycznym Heleny Dudek oraz Krzysztofa Marciniaka. Jak zawsze, nad stroną techniczną czuwali Szymon Gąbka oraz Krzysztof Marciniak. Sztandar szkoły reprezentowali Hanna Perfikowska, Helena Dudek, Patrycja Paprocka, Dominika Śmigelska, Michał Badziński oraz Jakub Babiński.
Życzymy Wam, aby te wakacje były przepełnione radością. Niech każdy kolejny dzień przynosi Wam wspaniałe przygody. Cudownych i bezpiecznych wakacji! Samorząd SLO
Wyróżnienie "Przyjaciel szkoły"
Podziękowanie
dla
Pani Moniki Rybickiej
Dyrektor szkoły, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie
składają serdeczne podziękowania
za podarowanie znaku firmowego
Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie
w oparciu o symbole związane ze szlachetnym patronem
– polskimi Noblistami.
Dzięki Pani wnikliwej pracy badawczej logo szkoły
zyskało profesjonalny wizerunek - kojarzy się z rozwojem
młodych talentów na miarę Nagrody Nobla,
co jest powodem do dumy całej społeczności szkolnej.W podziękowaniu za trud włożony w promocję
Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie,
mamy zaszczyt zaprosić Panią do
Grona Przyjaciół Szkoły.
3a i 3b na kręgielni
- 3
Do wakacji już tylko kilka godzin… uczniowie klasy 3a i 3bSLO już poczuli klimat i ostatni dzień szkoły spędzili wraz z wychowawcami na kręgielni! Oczywiście nie ważny jest wynik ale dobra zabawa i wspólny czas przed przerwą wakacyjną.
Po tych intensywnych ćwiczeniach 3b nie magla ulec pokusie i poszła na pizzę a raczej pizza przyjechała do nich! było miło, ale wakacje będą jeszcze lepsze
Cyberprzemoc
We wtorek 21 czerwca uczniowie liceum mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami policji. Wydarzenie miało na celu uwrażliwić młodzież na niebezpieczeństwa tkwiące w używkach i wszelkiego rodzaju przemocy, jak i na niebezpieczeństwa płynące z internetu (cyberprzemoc)
Sukcesy Hanny Perfikowskiej
.
Czy czujecie powiew wakacji?
- 3
Klasa Ia SLO pełną parą przygotowuje się do wakacji. W plenerze wychowawczyni Izabela Gmńska zorganizowała ostatni w tym roku szkolnym sprawdzian, tym razem z umiejętności traperskich. Rozbijanie obozowiska na polu namiotowym to nie lada gratka, kiedy zwyczajowo wyjeżdża się z rodzicami do strefy all inclusive. Wyzwanie zostało podjęte. Okazuje się, że dłużej trwa składanie niż rozkładanie namiotu. Rozpalanie ognia, to pestka... ale nie po ulewnych deszczach...Motywacja jest ogromna, bo w brzuchu burczy, a apetyczne kiełbaski czekają na ruszcie. Chwila na przypomnienie harcerskich trików i znów sukces... W tradycyjnym gotowaniu pierwszaki są mocne, każdy to wie po wiosennym śniadaniu, kiedy to raczyli wszystkich wyśmienitym żurkiem, ale tym razem chodzi o dzikie gotowanie... Przygotowanie energetycznego soku z pokrzywy i pesto z dobrodziejstw lasu, to może się udać tylko dzięki pomocy p. Marty Sudoł - mamy naszej koleżanki Nadii. Dziękujemy za nieoczywiste przepisy i pyszny chlebek. Nasza wychowawczyni stwierdziła, że wakacje zapewne będą udane, bowiem podczas przygotowań wszystkim dopisywał dobry humor, rozpierała energia przy grach zespołowych, a i miejsca na wakacyjne anegdotki nie zabrakło...
Rajd rowerowy klasy ISLO, czyli historia o tym, jak Tymon Sztencel zachęca do kolarstwa
Czy znacie Tymka? Oczywiście! Od pierwszych dni września jest rozpoznawalny na szkolnym korytarzu. Do szkoły przyjeżdża rowerem, na przerwie naprawia komuś rower lub opowiada o rowerowych wyprawach... Rower i On - to jedność! Nic więc dziwnego, że wychowawczyni klasy p. Izabela Gmińska zaproponowała uczniom upamiętnienie pierwszego roku nauki nie inaczej, jak na dwóch kołach. Trasa Kwidzyn - Brachlewo może nie jest zbyt ambitna dla zawodowego kolarza (Tymon należy do Kwidzyńskiego Klubu Kolarskiego, bierze udział w maratonach o randze światowej), ale dla amatorów tego sportu doskonała. Na miejscu Tymon przeprowadził rowerowy serwis, podczas którego doradzał w kwestii wyboru sprzętu, odzieży... Poruszano sprawę bezpiecznej jazdy. Prezentowane filmiki poglądowe nie pozostawiały złudzeń, że kask jest niezbędnym elementem rowerowej wyprawy. Niektórym nawet dodawał uroku Klasa składa serdeczne podziękowania p. Dominikowi Sudołowi - tacie naszej koleżanki Nadii i p. Ewelinie Koniszuk za pilotowanie. Było ekstra... Warto to powtórzyć!
Dzień 5 Erasmus+
- 11
Pierwszym przystankiem na naszym piątkowym wyjeździe był Malbork, co prawda nie zwiedziliśmy zamku od środka ale mieliśmy czas wolny na obejrzenie zamku z zewnątrz, zakup pamiątek i zrobienie zdjęć.
Po przyjeździe do trójmiasta mieliśmy okazję zwiedzić Sopockie molo oraz rynek.
Następnym celem naszej wyprawy było Europejskie Centrum Solidarności, spędziliśmy tam około 2 godzin na zwiedzaniu muzeum, dodatkową atrakcją był taras widokowy na dachu budynku.
Ostatnim miejscem do odwiedzenia był stary rynek w Gdańsku, gdzie wyznaczeni uczniowie opisywali zabytki i opowiadali legendy związane z tym pięknym miastem.
Później nadszedł czas na pożegnanie się z gośćmi z Francji, gdyż mieli oni lot z Gdańska, oraz z gośćmi z Turcji, gdyż lecieli z Warszawy. Z Rumunią pożegnaliśmy się już w Kwidzynie, skąd autokar zabrał ich do domu.
Archiwum Aktualności