11 października w SLO odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetniła klasa 2a Pani Dobromiły Iwanowicz wystawiając okolicznościowe przedstawienie, które całą szkołę wprowadziło w doskonały, wesoły nastrój świętowania. Po przedstawieniu rozpoczęła się część oficjalna apelu. Uczniowie złożyli swoim nauczycielom życzenia, a Grono Pedagogiczne wyróżniło licealistów angażujących się w życie Liceum. Na koniec ogłoszono wyniki wyborów na Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego, którą została Nadia Graman z klasy 2b.
Dzień Nauczyciela w SLO.
- 13
Dzień Edukacji Narodowej w KSO.
- 1
10 października, nauczyciele i pracownicy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Społecznej Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Kwidzynie uczestniczyli w pięknej uroczystości zorganizowanej przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Oświatowe, które jest organem prowadzącym dla 2 szkół ( SLO, SSP ), 4 przedszkoli (Bajka, Ekoludek, Promyczek i Zielony Zakątek) oraz dla "Zielonej Szkoły".
W zacnym gronie zaproszonych gości świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, były kwiaty, była wspaniała atmosfera dużej "edukacyjnej rodziny"!
Była to doskonała okazja, by uhonorować i docenić pracę naszych nauczycieli i pracowników.
Jest nam szczególnie miło poinformować, iż nauczyciele Kwidzyńskich Szkół Społecznych zostali docenieni przez organy władzy państwowej i samorządowej imponującą ilością medali:
pani Katarzyna Enerlich otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej,
pani Marianna Nowak otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej,
pani Barbara Litewka-Frankowska otrzymała Złoty Medal za Długoletnią Służbę,
pan Mikołaj Żyrnow - Złoty Medal za Długoletnią Służbę,
pani Edyta Becker - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,
pani Izabela Gmińska - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,
pani Emilia Grochalska - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,
pani Katarzyna Enerlich - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,
pani Agnieszka Schodowska - Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,
pani Angelina Baas - Brązowy Medal za Długoletnią Służbę,
pani Dobromiła Iwanowicz - Brązowy Medal za Długoletnią Służbę.
Nagrodą Prezesa KSO, za szczególne osiągnięcia w działalności dydaktycznej i wychowawczej, pracę z uczniami i na rzecz szkoły w roku szkolnym 2023/2024 zostali nagrodzeni następujący nauczyciele SLO i SSP: pani Marianna Nowak, pani Anna Jankowska, pani Dobromiła Iwanowicz oraz pani Katarzyna Enerlich, pani Izabela Gminska i pan Arediusz Babalski.
Nauczyciele oraz kadra niepedagogiczna otrzymali również Nagrody Dyrektora SSP oraz Nagrody Dyrektora SLO wraz z serdecznymi gratulacjami i podziękowaniami za codzienne zaangażowanie w edukację i życie szkoły.
Integracja klasy 1a.
- 1
W piątek klasa 1a SLO wraz z wychowawczynią wybrała się do pizzerii by świętować Dzień Edukacji oraz zajęcie 2 miejsca w Dniu Języków Obcych To nasze pierwsze wspólne wyjście, mogliśmy dzięki niemu lepiej się poznać, porozmawiać o planach na przyszłość oraz po prostu miło spędzić czas.
TYDZIEŃ NOBLOWSKI
W dniach od 7 do 11 października br. Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowało Tydzień Noblowski.Naukowcy i studenci akademiccy od 6 lat tworzą wyjątkowe centrum informacyjne dot. najnowszych osiągnięć na UW w różnych dziedzinach nauki i ich wpływu na społeczeństwo. Liceum zgłosiło swój udział w projekcie, nie tylko dlatego, że nosi szlachetne imię Polskich Noblistów, ale na bieżąco śledzi dokonania w dziedzinie medycyny, techniki, literatury czy pokoju na świecie. Sesje online śledzono na godzinach wychowawczych i zajęciach dodatkowych.
Wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego SLO
10 października odbyły się wybory Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego SLO. Do rywalizacji stanęły dwie kandydatki. Wszystko przebiegło sprawnie i bez zakłóceń. Dziękujemy komisji za sprawną organizację. Wyniki zostaną ogłoszone 11 października na lekcji 4.
Dzień Języków Obcych.
- 18
4 października 2024r. w naszej szkole odbył się coroczny Dzień Języków Obcych z udziałem uczniów SLO oraz klasy 8a SSP. Każda klasa wylosowała kraj który musiała zaprezentować w języku angielskim poprzez np. scenkę, prezentację, taniec, witrynke oraz stanowisko z potrawami z danego kraju. Tym razem wyselekcjonowane zostały następujące kraje: Niemcy, Meksyk, Japonia, Egipt, Australia, Indonezja, Szwajcaria oraz Brazylia. Poziom wszystkich uczestników był bardzo wysoki a konkurencja bardzo zacięta. W tym roku pierwsze miejsce zajęła klasa 4a która prezentowała Australię wygrywając 200zł, drugie klasa 1a prezentująca Egipt- nagroda 180zł i trzecie klasa 3b która prezentowała Niemcy - wygrana 160zł. Dania które można było skosztować to np. Empanadas z mięsem z Meksyku, niemieckie precle, herbata hibiscus z Egiptu, Martbag z Indonezji czy sushi z Japonii. Po ocenie dań, uczniowie sprzedali dania i zebrane pieniądze zostały przeznaczone na zbiórkę dla Małgosi z Kwidzyna, która cierpi na glejaka mózgu. Jury to wolontariusze z różnych krajów: Włoch, Północnej Macedonii, Malty, Hiszpanii oraz Tunezji. Publiczność najbardziej zachwyciło przedstawienie klasy 4 prezentującej Australię i klasy 1 prezentującej Egipt. Świetne przebrania mieli wszyscy uczniowie ale najbardziej urzekły nas postaci z bajek z Niemiec np. roszpunka czy czerwony kapturek, stroje tancerek z Brazylii i bogate ubrania władców Egiptu. Gratulujemy wszystkim udanych występów ! Dziękujemy również wszystkim wychowawcom oraz rodzicom za współpracę oraz pomoc. Większość zdjęć autorstwa Ariny z klasy 1bSLO.
RUSZAMY na ANIMO
Jak co roku przystępujemy do projektu teatralnego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Lalkarskiego „ANIMO”. W tym roku postanowiliśmy, że udamy się na „Giaura” i utrwalimy problematykę lektury romantycznej. Nietypowa konwencja spektaklu – ożywienie rzeźby z piasku, pobudziła nas do dyskusji po przedstawieniu.
Warto podkreślić, że nasza obecność na tym wydarzeniu kulturalnym nie ogranicza się do oglądania spektakli, licealiści ze Społka : Kinga Babalska i Jasnek Olchowik uczestniczą w warsztatach dziennikarskich i pod okiem krytyków teatralnych przygotowuję gazetkę festiwalową. To poważne wyzwanie, gdyż przez cały tydzień oglądają spektakle, wymieniają poglądy na ich temat, robią wywiady z aktorami i późną nocą redagują teksty…
Od ponad 20 lat jesteśmy razem z Festiwalem – wspomina p. Izabela Gmińska – miło spotkać tam wolontariuszy, absolwentów ze Społka, miło też zobaczyć, że kolejne pokolenia uczniów popierają projekt.
Foto. Jarosław Kucharski
Uczniowie klas II i III uczestniczyli w I Powiślańskich Targach Pracy i Edukacji
- 1
27 września uczniowie klas II i III uczestniczyli w I Powiślańskich Targach Pracy i Edukacji pod hasłem Odnajdź swoją wymarzoną drogę zawodową. Organizatorem była Powiślańska Szkoła Wyższa w Kwidzynie. Targi odbywały się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo – Technologicznym. Wydarzenie to było okazją do nawiązania nowych kontaktów oraz poznania ofert edukacyjnych i zawodowych. Uczniowie brali udział w trzech wykładach – o płucach, o wirusie HPV oraz o udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Jesienne Pola Nadziei
- 3
Zapraszamy na fotorelację z dzisiejszego wydarzenia "Jesienne Pola Nadziei", które odbyło się jak co roku na Deptaku. Było kolorowo, twórczo i smacznie. Dziękujemy rodzicom, uczniom i nauczycielom za przyniesione przetwory, wypieki i wyroby oraz wszystkim kupującym za wsparcie akcji. Przy organizacji nauczycielom pomagali Zuzanna, Wiktor i Mieszko z klasy 1aSLO oraz Janek z klasy 2SLO, za co również ogromnie dziękujemy.
Debata społeczna o bezpieczeństwie dzieci i młodzieży.
25 września w naszym liceum odbyła się debata społeczna prowadzona przez policjantów z Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie. Rozmowy dotyczyły bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w szczególności hejtu i mowy nienawiści, czyli problemu, z którym w dobie swobodnego dostępu do Internetu, stykamy się coraz częściej. Zwrócono uwagę na skutki stosowania mowy nienawisci, a także sposoby reakcji i zapobiegania hejtowi.
SPOŁEK NA FESTIWALU NAUKI W WARSZAWIE
- 33
W ramach szkolnego projektu "Zostań studentem" liczna grupa licealistów uczestniczyła w Festiwalu Nauki w Warszawie. Uczniowie wzięli udział w ciekawych wykładach i laboratoriach zaproponowanych przez prestiżowe uczelnie: Szkoła Główna Handlowa, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Wyższa Szkoła Bankowa oraz Centrum Zdrowia Dziecka, które obok pracy klinicznej rozwija działalność edukacyjną. Tematyka spotkań akademickich była różnorodna. Uczniowie dowiedzieli się czym jest dług publiczny, jak uzdatnić wodę, na czym polega zrównoważony rozwój miast, poznali podstawy kultury Bliskiego Wschodu, a nawet zgłębiali tajniki języka perskiego. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że najciekawszym był wykład "Jak dorosnę zostanę naukowcem - od science fiction do rzeczywistej medycyny" oraz spotkanie ze studentką SGH, absolwentką Społka- Martyną Warpas. Jednocześnie przyszli studenci przekonali się, że Warszawa oferuje bogate życie kulturalne. W ramach powtórki przed maturą licealiści przypomnieli sobie ważne dzieła sztuki ze zbiorów Muzeum Narodowego, a także przeszli na Krakowskim Przedmieściu szlakiem Wokulskiego - bohatera "Lalki". Nie można było opuścić Warszawy bez zobaczenia Zamku Królewskiego, Pałacu Prezydenckiego i innych obiektów na Trakcie Królewskim. Zainspirowani osobowościami niezwykłych naukowców, liczymy na kontynuację projektu.
Społek na Kryptakonie.
- 21
II Kryptakon już za nami. Wspaniała impreza wspierana przez Bibliotekę Miejsko - Powiatową w Kwidzynie. Wśród pomysłodawców i głównych organizatorów nasi uczniowie Karina Marciniak z klasy 4a oraz jej brat Krzysztof Marciniak absolwent SLO. Nasza szkoła ma w nazwie słowo SPOŁECZNY, i nie jest to przypadek. W pomoc kolegom zaangażowało się zupełnie bezinteresownie wielu uczniów naszego liceum. Jesteście nie tylko bardzo przedsiębiorczy ale również niezawodni gdy trzeba. Słowa nie wyrażą radości jaką nam sprawiliście. Jesteście dowodem na tezę, że na zmianę nie należy biernie czekać, bo zmiana to każde z Was. Nasza strefa GameDev cieszyła się dużą popularnością, a prelekcja o programowaniu gier zgromadziła pełne audytorium słuchaczy. Gry, które zostały zaprogramowane przez naszych uczniów, zachwyciły nie tylko domowych graczy, ale również osoby z branży przybyłe na Kryptakon. Brawo Społek!!! Duma nas rozpiera!
Konferencja Przerwij krąg przemocy w swojej szkole.
W dniu dzisiejszym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w konferencji, która stanowiła finał projektu „Przerwij krąg przemocy w swojej szkole”, organizowanego przez Uniwersytet SWPS, Fundację UNIQA i RESQL.
Podczas konferencji „Przerwij krąg przemocy. Jak walczyć z przemocą w szkole?” porozmawialiśmy o tym, jak możemy systemowo rozwiązać problem przemocy rówieśniczej i budować pozytywny klimat w polskich szkołach. Nastąpiło również uroczyste wręczenie dyplomów szkołom zakwalifikowanym do projektu.
Do rozmowy zaproszono m.in. Paulinę Piechnę-Więckiewicz, wiceminister edukacji narodowej, oraz Monikę Horną-Cieślak, rzecznik praw dziecka.
Wydarzenie poprowadzi Radomir Wit – dziennikarz, reporter i korespondent sejmowy TVN24.
Zdolni z Pomorza 2.0 Uniwersytet Gdański
- 1
Oto cała nasza naukowa ekipa goszcząca na Uniwersytecie Gdańskim. Serdecznie dziękujemy wykładowcom, obsłudze akademików, wspaniałym Paniom i Panom z firmy organizującej katering, a w szczególności całemu sztabowi programu Zdolnych z Pomorza 2.0 Uniwersytet Gdański z niezastąpioną Panią Jolą na czele. Żal było wyjeżdżać. Do zobaczenia za rok! DZIĘKUJEMY UG !!!
POWIAT POMAGA POWODZIANOM
Społek przyłącza się do akcji pomocy powodzianom! Dary rzeczowe przynosić można do naszej szkoły, do sali numer 8 SLO.
Miasta, miasteczka i wsie walczą z wielką wodą. Mieszkańcy Kłodzka, Głuchołazów, Nysy i wielu innych miejsc tracą dachy nad głową i dorobek całego życia.
Możemy im pomóc – zebrać i dostarczyć najpotrzebniejsze rzeczy
RUSZAMY Z WIELKĄ ZBIÓRKĄ W NASZYM POWIECIE
Udostępniamy wykaz miejsc zbiórki darów rzeczowych dla powodzian:
- Starostwo Powiatowe, Kwidzyn, ul. Kościuszki 29b (pomieszczenie garażowe z tyłu budynku);
- Urząd Miejski (Biuro Obsługi Ludności), Kwidzyn, ul. Warszawska 19;
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Kwidzyn, ul. Grudziądzka 6;
- Urząd Gminy, Gardeja, ul. Kwidzyńska 27 (pok. 6, parter);
- Urząd Miasta i Gminy, Prabuty, ul. Kwidzyńska 2;
- Hufiec ZHP ul. Warszawska 14
- Biuro Senatora Leszka Czarnobaja ul. Warszawska 14
- Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Prabutach, salka katechetyczna przy ul. Grunwaldzkiej;
- Gminny Ośrodek Kultury, Ryjewo, ul. Grunwaldzka 70;
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Kwidzyn, ul. Staszica 25;
- Zespół Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie;
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kwidzynie;
- Społeczne Przedszkole "Promyczek", Kwidzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 2;
- Społeczne Przedszkole "EKOLUDEK", Kwidzyn, ul. Mickiewicza 19a;
- Powiślańska Szkoła Wyższa, Kwidzyn, ul. 11 Listopada 29 (dziekanat);
- I Liceum Ogólnokształcące, Kwidzyn, ul. Konarskiego 12;
- II Liceum Ogólnokształcące, Kwidzyn, ul. Słoneczna 2;
- Magazyn PCK, Kwidzyn, ul. Wiślana 5, godz. 16.00-18.00;
- Warsztat Terapii Zajęciowej, Górki 5.
Potrzebne są:
- woda i napoje w butelkach
- żywność długoterminowa
- środki czystości
- środki higieny osobistej
- karma dla zwierząt domowych
oraz artykuły przydatne przy usuwaniu szkód spowodowanych powodzią np.
pompy
osuszacze
środki do dezynfekcji
szczotki
buty gumowe
rękawice gumowe itp.
Zebrane rzeczy zostaną wysłane do najbardziej potrzebujących z terenów dotkniętych i zagrożonych powodzią.
Zbiórki są koordynowane wpólnie z samorządowcami z poszkodowanych terenów.
Warsztaty naukowe na Uniwersytecie Gdańskim.
- 7
Dzisiejszy dzień na Uniwersytecie Gdańskim upłynął pod szyldem warsztatów. Prawdę mówiąc nikt z nas nie spodziewał się, że śniadanie i kolację dzieli tak mała odległość w czasie. Bardzo pozytywnie i owocnie minęła nam naukowa środa. Z resztą sami popatrzcie, tu niczego wiele komentować nie trzeba … Pozdrawiamy z UG :)
Wizyta ambasadorki Fundacji Zwolnionych z Teorii.
W poniedziałek nasze liceum odwiedziła ambasadorka Fundacji Zwolnionych z Teorii, która promowała wśród uczniów tegoroczną Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”. Biorąc udział w olimpiadzie uczniowie muszą stworzyć od podstaw swoje projekty społeczne.
Spacer w Ogrodzie Oliwskim.
- 3
Po wykładach, laboratoriach i ćwiczeniach, a jeszcze przed kolacją znaleźliśmy chwilę czasu na odpoczynek. A, że pogoda w zasadzie letnia więc po tę chwilę wytchnienia poszliśmy do Ogrodu Oliwskiego.
Wykłady na Uniwersytecie Gdańskim.
Uniwersytet Gdański otworzył dla nas swoje laboratoria i sale wykładowe. Przez cały poniedziałek i wtorek trwały nasze potyczki z wiedzą. Możemy śmiało powiedzieć, że czas wypełniony po brzegi nauką od humanistyki po zagadnienia ścisłe minął dramatycznie szybko. Ciekawostki, nowatorskie podejście, nasza uwaga i kreatywność wykładowców dały nam bardzo dużo i wytyczyły kierunek oraz cel na cały rok nauki. Przygoda z UG trwa! Dziękujemy!
"Zdolni z Pomorza" na Uniwersytecie Gdańskim.
Jeszcze w Niedzielnych nastrojach, ale już pracowicie wkraczamy w nowy tydzień nauki wraz z Uniwersytetem Gdańskim. Od jutra tygodniowy festiwal wiedzy w ramach programu „Zdolni z Pomorza”. Będzie się DZIAŁO :)
Archiwum Aktualności