• Najlepsze Liceum w Kwidzynie

W ogólnokrajowym rankingu liceów na rok 2024, który został zorganizowany przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 1978 liceów, zarówno publicznych, jak i prywatnych, które spełniły wymogi regulaminu.

Nasi absolwenci rocznik 2023 okazali się najlepsi w Kwidzynie zdobywając 62.429 pkt.

• Lekcja historii w terenie

Lekcja historii naszego regionu i miasta Kwidzyna z Katarzyną Przybylską z Pracowni Regionalnej KCK- jak zawsze wzbudziła duże zainteresowanie licealistów. Uczniowie Społecznego LO w ostatnim tygodniu nauki poznawali dzieje miasta Kwidzyna od czasów średniowiecza do dziś. Zajęcia odbywały się w Kasynie Kultury oraz w terenie podczas spaceru po Starym Mieście. Prowadząca zajęcia bardzo ciekawie przedstawiła dzieje miasta w różnych epokach historycznych. Młodzież mogła zapoznać się z wieloma unikatowym ilustracjami, zdjęciami i rycinami przedstawiającymi nasze miasto na przestrzeni ubiegłych stuleci. Inaczej poznaje się historię Małej Ojczyzny mając ślady przeszłości na wyciągnięcie ręki. Zabytkowe budynki i ulice są wpisane w historię Kwidzyna. Wiele ciekawostek jednak nam umyka. Spacer po Kwidzynie z p. Kasią Przybylską uchylił rąbka tajemnicy niektórych miejsc . Żywa lekcja historii z

• Klasy drugie SLO na warsztatach w Akwedukcie.

W poniedziałek w ramach lekcji języka angielskiego klasy 2a oraz 2b SLO wybrały się na warsztaty do Stowarzyszenie Akwedukt , które poprowadziła Kelsey- wolontariuszka z USA

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat USA. Tematem przewodnim była muzyka i różne style muzyczne a także nazwy czynności w języku potocznym. Na koniec wszyscy zagrali w Kahoot oraz Bingo, a zwycięzca otrzymał spory kawałek ciasta. By poczuć amerykański klimat uczniowie mogli poczęstować się przepysznym popcornem Dziękujemy Kelsey!

• Debata Oksfordzka

11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym debata uczniowska w cyklu organizowanych w Społku debat oksfordzkich. Debaty oksfordzkie to doskonała szkoła sztuki wystąpień publicznych, które pozwalają młodzieży na rozwijanie umiejętności argumentacji oraz doskonalenie umiejętności retorycznych. Pozwalają młodzieży dostrzec w dyskusji różne perspektywy i argumenty, nawet jeśli się z nimi nie zgadza. W tej debacie uczniowie mierzyli się z tezą czy młodzieżowy wyścig szczurów zmierza ku temu, aby mieć a nie ku temu aby być oraz czy współczesna młodzież jest tolerancyjna.

• Partnerzy

• Hufiec ZHP Kwidzyn